دی 13, 1400 17:04 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]

تهران-ایران پرس: نماینده پیشین مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی می گوید: اقدامات سردار سلیمانی ده‌ها هزار آشوری را در عراق و سوریه نجات داد و اینگونه او به قهرمان آشوری‌ها تبدیل شد.

«یوناتن بت‌کلیا» نماینده ادوار مجلس در حاشیه همایش دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی، در گفت و گو با خبرگزاری ایران پرس،  گفت: یک شهرک 30 هزار نفری در اربیل عراق بود به نام آنکاوا و داعشی ها به 40 کیلومتری این شهرک رسیده بودند. اما سردار سلیمانی رفت و این شهرک و اربیل را نجات داد. سردار سلیمانی برای آشوری ها در آن منطقه یک قهرمان است. 

وی افزود: همچنین، در سوریه داعشی ها 300 آشوری را به اسارت برده بودند که سردار سلیمانی اقداماتی انجام داد و از این تعداد 225 نفرشات نجات پیدا کردند و 75 نفر را داعشی ها اعدام کردند.

نماینده پیشین مسیحیان آشوری و کلدانی گفت: از نظر من این اقدامات سردار سلیمانی محبت الهی بود. 

همایش دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی با عنوان «سردار سلیمانی؛ مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌و ارشاد اسلامی و‌ جمعی از رهبران ادیان مختلف در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در این همایش علاوه بر شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشور‌های سوریه، لبنان، عراق و ایران در خصوص نقش سردار دل‌ها در دفاع از حقوق پیروان ادیان و مبارزه با افراطی‌گری در منطقه، سخنرانی کردند.

116

بیشتر بخوانید:

رییس جمهور: مکتب سردار سلیمانی با ترور و موشک نابود نمی‌شود

تاکید پیروان ادیان بر نقش سردار سلیمانی در تآمین امنیت

سردار فدوی: جبهه‌ مقاومت پس از شهادت سلیمانی روند رو به‌ جلو دارد

الزهار: شهید سلیمانی به نابودی رژیم صهیونیستی ایمان داشت

تصاویر دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

زینب سلیمانی: حاج قاسم در دل مردم، زنده است

کلیدواژه