دی 23, 1400 13:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1401 14:28 Asia/Tehran]
  •  هشدار هواشناسی درباره وقوع سیلاب، آب‌گرفتگی معابر و کولاک در ۱۵ استان 

تهران- ایران پرس: سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای تشدید فعالیت سامانه بارشی، نسبت به وقوع سیلاب، آب‌گرفتگی معابر و کولاک برف در ۱۵ استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بنابر اعلام سازمان هواشناسی از فردا جمعه سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در اغلب مناطق شاهد بارندگی و کاهش دما خواهیم بود.

بر اساس اعلام این سازمان از امشب سامانه جدید بارشی از سمت آذربایجان غربی و کردستان وارد کشور می‌شود و در این مناطق بارش به صورت برف خواهد بود، ضمن اینکه در استان‌های زنجان، همدان، لرستان، ایلام و کهگیلویه وبویراحمد هم باید منتظر وقوع بارش باشیم.

فردا در تهران و البرز بارندگی‌ها شروع می‌شود و در روز‌های آتی در استان فارس و بوشهر هم بارش پیش بینی می‌شود.

در برخی مناطق دما تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد و بارش‌ها در استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی به صورت برف پیش بینی می‌شود ضمن اینکه این سامانه تا اواسط هفته آینده فعال خواهد بود.آب‌های جنوبی کشور هم مواج است و دریای خزر هم متلاطم خواهد بود از طرفی برای سواحل دریای خزر هم بارندگی پیش بینی می‌شود.

به دنبال وزش بادی که از دیروز در تهران، کرج و اراک شاهد هستیم هوا تمیز شده، اما هوای اصفهان همچنان آلوده است و با توجه به وارونگی دما و نبود بارش ها، شاخص در برخی مناطق استان اصفهان می‌تواند از ۱۵۰ هم عبور کند.

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی هم گفت: امروز پنجشنبه در استان‌های شمال غرب و غرب کشور شاهد بارش باران هستیم.

وی افزود: فردا به حجم بارش‌ها افزوده شده و به سمت استان‌های جنوبی و مرکزی کشور گسترش پیدا می‌کند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی از کاهش دما در بیشتر مناطق کشور از شنبه خبر داد و افزود: از روز شنبه آینده کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه ای را در بیشتر مناطق کشور شاهد خواهیم بود.

112

 

 

کلیدواژه