دی 25, 1400 13:50 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1402 11:46 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از افتتاح شعبه ای از دانشگاه علوم پزشکی ایران در کربلا تا هفته اینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین قناعتی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری صبح امروز ( شنبه ) که در استودیو سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد ، افزود : مدیریت آموزشی دانشگاه پزشکی سبطین کربلا که متعلق به عتبه حسینی است ، به مدت 50 سال به دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت : تدریس در دانشگاه پزشکی سبطین کربلا که ظرفیت پذیرس 1000 دانشجو را خواهد داشت ، با بهره گیری از استادان عراقی و پروازی از ایران صورت می گیرد و آموزش وبیناری نیز در دستور کار خواهد بود.
حسین قناعتی پیش از این گفته بود ، قرار است در آغاز کار دانشگاه سبطین کربلا ، 50 دانشجوی پزشکی ، 50 دانشجوی پرستاری و 50 دانشجوی فیزیوتراپی پذیرفته شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود : دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری شرکت های دانش بنیان ، تجهیزات پزشکی متنوعی را بومی سازی کرده است ضمن اینکه در بخش صنایع دارویی نیز هم اکنون صد ها قلم دارو در ایران تولید می شود و از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری شده است.
حسین قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد ، به رغم اینکه در این مدت اندک تولید واکسن ، عوارض واکسن های کرونا برای رده سنی 5 تا 11 سال مشخص نشده است اما به هر حال باید برای واکسیناسیون این رده سنی اقدام کرد.

112

کلیدواژه