دی 25, 1400 19:29 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1402 11:46 Asia/Tehran]
  • آخرین تحولات بحران سوریه، محور دیدار خاجی و گیر پترسون

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در دیدار با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه آخرین تحولات بحران سوریه،  گفت وگوهای کمیته قانون اساسی، مقابله با تحریم ها و ارسال کمک های بشردوستانه برای مردم این کشور، را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علی اصغر خاجی» امروز (شنبه) در دیدار با «گیر پدرسن» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، گفت: ایران از تلاش های سازمان ملل در جهت تحکیم حاکمیت ملی و تمامیت ارضی  سوریه، تشویق گفت وگوهای سوری - سوری و ایجاد صلح و ثبات در این کشور، همواره حمایت کرده و خواهد کرد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه همچنین گفت: دولت و مردم سوریه بیش از ده سال است که در مقابل داعش و سایر گروه های تروریستی، ایستادگی کردند تا این کشور به ثبات نسبی رسیده و روابط آن کشور با کشورهای منطقه در حال افزایش است. 

خاجی خاطرنشان کرد: سازمان ملل متحد و سایر بازیگران منطقه ای و بین المللی باید به این شرایط دولت و ملت سوریه، توجه کرده و برای رفع تحریم ها، کمک رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور، تلاش ها را بیشتر کنند.

پدرسن که درصدر هیاتی به تهران سفر کرده است از تلاش های ایران در همکاری با سازمان ملل و همچنین در قالب چارچوب مذاکرات «روند آستانه» با هدف تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفت وگوهای ملی سوری،  قدردانی نمود و بر استمرار این همکاری ها تاکید کرد.

117

کلیدواژه