بهمن 08, 1400 10:08 Asia/Tehran [Updated: خرداد 04, 1401 14:49 Asia/Tehran]

رشت - ایران پرس: رئیس جمهور از شرکت صنایع پوشش ایران که پس از سال‌ها توقف فعالیت در چند ماه اخیر عملیات نوسازی و راه‌اندازی آن در دست اجراست بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رئیسی روز جمعه بلافاصله پس از ورود به مرکز استان گیلان راهی شرکت صنایع پوشش ایران شد و از بخش‌های مختلف این مجموعه صنعتی بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولین محلی در جریان روند رفع مشکلات و راه‌اندازی این کارخانه قرار گرفت.

سید ابراهیم رئیسی از پیشرفت چشمگیر عملیات نوسازی و راه‌اندازی این واحد تولیدی به عنوان نمادی از همت و پشتکار دست اندرکاران برای احیا و رونق تولید یاد و از تلاش‌ها در این زمینه قدردانی کرد.

رئیسی همچنین در گفتگویی با کارکنان و کارگران شرکت صنایع پوشش ایران، از نزدیک در جریان دغدغه‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

شرکت صنایع پوشش ایران از ۱۷ سال پیش به دنبال واگذاری بی ضابطه به بخش خصوصی به طور کامل تعطیل شده بود که در سال ۹۹ به دنبال سفر سید ابراهیم رئیسی در کسوت رئیس قوه قضائیه روند رفع مشکلات و راه‌اندازی مجدد آن آغاز شد.

صنایع پوشش ایران کارخانه ای بزرگ، با سابقه ای حدود ۵۰ ساله از بزرگ ترین و مجهزترین کارخانجات ریسندگی و نساجی در ایران و خاورمیانه بود که در روند خصوصی‌سازی به نااهلان سپرده شد و ویران شد.

زمین ۸۵ هکتاری کارخانه پوشش صنایع ایران در بهترین مکان شهر رشت مرکز گیلان ، جایی نزدیک فرودگاه و در مسیر منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی قرار دارد.

مالکان آن زمان که گفته می شود به بدنبال تغییر کاربری زمین بودند، با بهانه‌های مختلفی کارخانه به را به تعطیلی می کشند.

خط‌های تولید نخ و پارچه را با ادعای نبود مواد اولیه و نداشتن سفارش و مشتری تعطیل کردند.

112

بیشتر بخوانید:

دولت به دنبال فعال کردن ظرفیت‌های استان گیلان است 

رییس جمهور وارد گیلان شد

کلیدواژه