اسفند 02, 1400 09:39 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1402 11:46 Asia/Tehran]

تبریز- ایران پرس: ‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: بر اثر سقوط جنگنده F5 در داخل شهر تبریز 2 خلبان شهید و یک شهروند جان خود را از دست داد.

یک فروند هواپیمای جنگنده از نوع F5، صبح امروز (دوشنبه) در داخل شهر تبریز و نزدیکی فرودگاه بین المللی این شهر در حوالی کشتارگاه قدیمی تبریز و در جوار یکی از مدارس در سالن ورزشی شهید علیپور سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر هنربر» مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در گفت وگویی اظهار داشت: بلافاصله پس از سقوط این هواپیمای جنگنده تمامی عوامل مدیریت بحران استانداری، آتش نشانی، اورژانس و سایر عوامل امدادی در محل حادثه حاضر شده اند و هم اکنون عملیات اطفای حریق در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات موجود، علاوه بر یک شهروند تبریزی، «صادق فلاحی» و «حنیفه‌زاد» 2 خلبان جنگنده نیز در محل حادثه به شهادت رسیده اند.

هنربر با بیان اینکه خلبان این جنگنده با فداکاری و رشادت تمام مانع از بروز حادثه وسیع در داخل شهر شده است، ادامه داد: در حالی که منطقه سقوط هواپیما یکی از مناطق حاشیه ای و پرجمعیت شهر است، خلبان با تبحر خاص خود و رشادت و دلاوری هر چه تمام تر مانع از سقوط در مناطق مسکونی شده و به گونه ای جنگنده را هدایت کرده است تا محل سقوط غیرمسکونی باشد.

«عابدین خرم» استاندار آذربایجان شرقی، ستاد مدیریت بحران استانداری و نیروهای امدادی و آتش نشانی برای مدیریت حادثه و ارایه هر گونه خدمات احتمالی لازم در محل حاضر هستند.

در همین زمینه، «حمید منجم» مدیرعامل جمعیت هلال احمر تبریز گفت، این جنگنده به دیوار مدرسه برخورد کرده است که این مدرسه تعطیل بوده و هیچ کادر آموزشی و دانش آموزی در مدرسه حضور نداشتند.

117

کلیدواژه