اردیبهشت 22, 1401 08:27 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]

خرم‌آباد- ایران‌پرس: پنجمین جشنواره ملی فرهنگی اقوام ایرانی در باغ گلستان قلعه تاریخی فلک افلاک خرم‌آباد لرستان درحال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هنرمندان و اقوام مختلف از 30 استان کشور در پنجمین جشنواره ملی فرهنگی اقوام در باغ گلستان قلعه تاریخی فلک افلاک خرم‌آباد حضور فعال دارند که در کنار اجرای موسیقی سنتی، صنایع‌دستی، آداب و رسوم بومی- محلی و عذاهای سنتی خود را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشتند. 

عکاس: محمدولی کاظمی

پنجمین جشنواره ملی فرهنگی اقوام ایرانی به مدت پنج روز (8 تا 12 ماه مه 2022) در باغ گلستان قلعه تاریخی فلک افلاک خرم‌آباد، میزبان اقشار مختلف مردم، گردشگران و هنرمندان است و لحظات خوشی را با دیدن تنوع فرهنگ، قومیت و هنر اصیل ایرانی تجربه خواهد کرد. 

عکاس: محمدولی کاظمی

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، هم‌افزایی اقوام ایرانی را یکی از ویژگی‌های مهم پنجمین جشنواره ملی فرهنگی اقوام در خرم‌آباد دانست و گفت، برگزاری این جشنواره مولفه‌ای مثبت برای رونق گردشگری در ایران است. 

عکاس: محمدولی کاظمی

استان لرستان با ظرفیت‌‎های تاریخی و فرهنگی به ویژه طبیعت زیبا مقصد اصلی گردشگری در غرب ایران است. 

عکاس: محمدولی کاظمی

اکنون با کنترل و مدیریت بیماری کرونا، گردشگران نسبت به دو سال گذشته با اطمینان خاطر بیشتر می‌توانند به لرستان و دیگر مناطق دیدنی ایران سفر کنند.

112

بیشتر بخوانید:

تصاویری از هنرنمایی اقوام ایرانی در جشنواره‌ نوروزی موسیقی کُردی در بانه

جشنواره‌نوروزی موسیقی کُردی؛ هنرنمایی اقوام ایرانی  

جشنواره بزرگ اقوام ایرانی، محلی برای آشنایی با تنوع فرهنگ و صنایع دستی ایران

کلیدواژه