خرداد 25, 1401 08:42 Asia/Tehran [Updated: تیر 09, 1401 21:18 Asia/Tehran]
  • عکاس: ملیحه ذاکررضوی
    عکاس: ملیحه ذاکررضوی

کیش- ایران‌پرس: دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع‌دریایی و دریانوردی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش در استان هرمزگان درحال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، توجه به توسعه اقتصاد دریایی، تبادل نظر در حوزه صنایع دریایی همچون کشتی‌سازی، کشتیرانی، گردشگری، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و ارتقاء سطح علمی دریایی بخش‌های مختلف دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی کیش است.

 بومی‌سازی صنعت دریایی ایران با توجه به نقش مهم «اقتصاد دریایی» و «گردشگری دریایی»، مهمترین هدف برگزاری دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در جزیره کیش اعلام شده است.

«عزت‌الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس با بیان اینگه «گردشگری دریایی» در ایران به سرعت تقویت خواهد شد گفت، درباره جام‌جهانی 2022 قطر برنامه‌ریزی مستقلی انجام شده است و انتقال گردشگران از دوحه به جزایر ایرانی ازجمله مهم‌ترین این برنامه‌هاست.

بیش از 100 شرکت فعال در حوزه صنایع‌دریایی و شرکت دانش‌بنیان به مدت چهار روز (13 تا 16 ژوئن 2022) آخرین توانمندی، دستاوردها و دانش دریایی خود را در دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی کیش به نمایش گذاشتند.

با توجه به توانمندی‌های دریایی و دریانوردی ایران قرار است بخشی از مسافران و گردشگران جام‌جهانی 2022 قطر از جزیره کیش با کشتی به قطر اعزام شوند.  

بیشتر بخوانید:

پشتیبانی ایران از جام‌‌جهانی قطر با تمرکز بر جزیره کیش

کلیدواژه