خرداد 31, 1401 07:38 Asia/Tehran [Updated: مرداد 20, 1401 14:27 Asia/Tehran]

تبریز- ایران‌پرس: نوزدهمین نمایشگاه تخصصی متالوژی، فولاد و ریخته‌گری با حضور شرکت‌های فولادی و دانش‌بنیان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز درحال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شرکت‌های مهم صنعتی از جمله مجتمع مس «سونگون»، مجتمع معدنی و صنعتی مس سرچشمه و دیگر شرکت‌های فولادی ایرانی، آخرین دستاوردهای خود را در نمایشگاه تخصصی متالوژی و فولاد تبریز به نمایش گذاشتند. 

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

هدف از برگزاری نوزدهمین نمایشگاه تخصصی متالوژی، فولاد و ریخته‌گری تبریز استفاده از توان شرکت‌های داخلی در تولید و تامین فولاد و صنایع وابسته با دانش‌ایرانی و صادرات به کشورهای دیگر اعلام شده است. 

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

«مُطلب»، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی «فولاد مطلب» در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس گفت، این شرکت دستگاه‌های اره نواری فولادبُر در سایزهای مختلف را تولید می‌کند که از قابلیت برش فولاد در ضخامت و قطرهای مختلف برخوردار است.  

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

وی افزود، دستگاه‌های تولیدی این شرکت نسبت به مشابه خارجی و آلمانی از کیفیت بالاتری برخوردار است و با یک سوم قیمت در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار می‌گیرد.

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

«نوید جاوید»، مدیرعامل شرکت آذرفولاد امین و فولاد امیر آذربایجان هم به خبرنگار ایران‌پرس گفت: شرکت ما تولید کننده میلگرد و فولاد در سایزهای متنوع برای استفاده در صنایع مختلف است.

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

 وی افزود: به‌زودی کارخانه تولید فولادهای آلیاژی و ساختمانی با ظرفیت تولید 500 هزار تُن در سال به بهره‌برداری خواهد رسید که نیازهای ایران را در این زمینه تامین خواهد کرد.

عکاس و خبرنگار: وحید پوررضوی

نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد و ریخته‌گری تبریز به‌ مدت چهار روز (19 تا 22 ژوئن 2022) میزبان متخصصان و فعالان صنعت فولاد و صنایع وابسته است تا از این فرصت برای هم‌افزایی و توسعه صنعت فولاد در ایران استفاده کنند.

112

بیشتر بخوانید:

نمایشگاه صنعت و ماشین‌آلات تبریز؛ ساخت دستگاه حک لیزری فلز در ایران  

 

کلیدواژه