تیر 01, 1401 07:33 Asia/Tehran [Updated: تیر 06, 1401 10:58 Asia/Tehran]

اراک- ایران‌پرس: نهمین نمایشگاه گل و گیاه، تجهیزات باغبانی و گلخانه‌ای و گیاهان دارویی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اراک درحال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایشگاه گل و گیاه، تجهیزات باغبانی و گلخانه‌ای و گیاهان دارویی اراک به مدت 6 روز (19 تا 24 ژوئن 2022) با حضور تولیدکنندگان گُل به ویژه شهر محلات، شهر گل ایران، میزبان مردم، دوست‌داران گل و گیاهان دارویی و گردشگران است. 

عکاس: عزت الله صوفی

نهمین نمایشگاه گل و گیاه اراک با هدف نمایش آخرین دستاورد‌ها در زمینه تولید گل و گیاهان دارویی و همچنین فراهم کردن زمینه لازم برای تجارت گل و توسعه بازار گل ایران دایر شده است.

«حامد خورشیدی»، مدیر نمایشگاه اراک به خبرنگار ایران‌پرس گفت: دومین سال متوالی نمایشگاه گل و گیاه و گیاهان دارویی در استان مرکزی برگزار شده و در نمایشگاه امسال بیش از 5هزار گونه گل و گیاه به نمایش درآمده است.

یکی از تولیدکنندگان گل از شهرستان محلات هم به خبرنگار ایران‌پرس گفت، شهرستان محلات، به شهر گل ایران شهرت دارد و گل‌های این منطقه به کشورهای مختلف صادر می‌شود. 

این تولیدکننده گل و گیاه در محلات، بین 40 تا 50 هزار شاخه گل آپارتمانی و باغچه‌ای در سال تولید و به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌‌کند. 

112
 

کلیدواژه