تیر 02, 1401 13:45 Asia/Tehran [Updated: مرداد 26, 1401 22:31 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزير امورخارجه روسيه در پاسخ به سوال ايران پرس گفت: آمريكايي ها در روند احياي برجام ترمز مي زنند، از موضع ايران در قبال برجام بدون كسر و اضافه حمايت مي كنيم.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزير امور خارجه روسيه در نشست خبري مشترك با وزير امور خارجه کشورمان در روز پنج شنبه و در پاسخ به سوال خبرنگار ايران پرس در خصوص همكاري هاي ايران و روسيه در رسيدن به توافق خوب و پايدار و از طرفي بدعهدي آمريكا با اعمال تحريم هاي جديد عليه ايران گفت: آمريكا نه تنها در مذاكرات برجام، بلكه در هر مشكل ديگر ملاحظات داخلي خود را در نظر مي گيرد.

لاورف افزود: آمريكا بر اساس مشكلات خود عمل مي كند و انتخاب كنندگان را از داخل منحرف مي كند چون تاييد بي چون و چراي آمريكا در دستور كار بين المللي ست.

وزير امور خارجه روسيه گفت: آمريكا يكسال پيش تلاش كرد ما را به ايجاد وقفه در مذاكرات وين متهم كند،اما همه به اين مسئله اذعان دارند كه آمريكا به تنهايي در روند رسيدن به توافق ترمز مي زد.

امير عبداللهيان وزير امورخارجه کشورمان نیز در پاسخ به سوال ايران پرس گفت: اقدامات راهبردي ايران براي بي اثر كردن تحريم ها در دو مسير دولت آقاي رئيسي و ديپلماسي در حال انجام است.

وزير امورخارجه ايران،افزود: به موازات اين تحريم ها،حجم تبادلات تجاري،اقتصادي،علمي،دفاعي و گردشگري با همسايگان افزايش يافت.

امير عبداللهيان تاکید کرد: در همكاري با روسيه براي بي اثر كردن تحريم ها در جريان سفر آقاي رئيسي به روسيه و ديدار با آقاي پوتين نقطه ي عطف جديدي ايجاد شد و توافقات جديد نيز مورد توجه رهبران دو كشور قرار گرفت.

وي گفت: بي اثر كردن تحريم ها يكي از موارد توافق شده ميان ايران و روسيه است.

112

 بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: در مورد معاهده همکاری‌های بلند مدت میان ایران و روسیه گفت‌وگو کردیم

کلیدواژه