تیر 02, 1401 20:36 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1401 20:40 Asia/Tehran]
  • عکس آرشیوی
    عکس آرشیوی

اعضای تیم پومسه ایران در اعتراض به عملکرد کمیته برگزاری هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا از رفتن روی سکو و دریافت جام سومی خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هفتمین دوره رقابت‌های تکواندو (پومسه) قهرمانی آسیا امروز (پنجشنبه) با حضور 157 تکواندوکار از 34 کشور به میزبانی کره جنوبی در سالن «هوبان» شهر چانچئون برگزار شد که تیم ملی ایران در نهایت با یک طلا، شش نقره و سه برنز به کار خود پایان داد.

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا برخلاف دستورالعمل برگزاری که پیش از این به کشورهای شرکت کننده ارسال شده بود، یک نشان طلای کشور چین‌تایپه در یک بخش که بدون داشتن هیچ رقیبی به دست آمد را در جدول توزیع مدال‌ها محاسبه کرد. تصمیمی که باعث شد تیم ایران سکوی نایب قهرمانی را از دست داده و بعد از کره‌جنوبی و چین تایپه در جای سوم قرار بگیرد.

این اتفاق موجب اعتراض رئیس فدراسیون تکواندو ایران شد.

با تصمیم «هادی ساعی» رئیس فدراسیون تکواندو ایران، تکواندوکاران ایرانی که موفق به کسب مدال در این رقابت‌ها شده بودند، ابتدا از رفتن روی سکوی قهرمانی خودداری کردند، ولی در ادامه با نظر ساعی مدال‌های خود را روی سکو دریافت کردند، اما تیم ایران از دریافت جام سومی رقابت‌های قهرمانی آسیا خودداری کرده و روی سکو نرفت.

ضمن اینکه «احمد اخلاقی» به‌عنوان بهترین مربی و «مرجان سلحشوری» که در بین بهترین‌ها حضور داشتند، از دریافت جوایز خودداری کردند.

مسئولان فدراسیون تکواندو ایرانان اعتراض خود را به صورت رسمی به اتحادیه تکواندو آسیا ارائه داده و خواستار رسیدگی فوری شدند.

پومسه مجموعه‌ای از حرکات کلاسیک تکواندو شامل تکنیک‌های ایستادن، دست، پا و جابجایی است که براساس منطق طراحی شده‌اند.

117

کلیدواژه