مرداد 14, 1401 11:42 Asia/Tehran [Updated: مهر 08, 1401 20:40 Asia/Tehran]
  • دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور امروز منتشر می شود

تهران- ایران پرس: دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ ، امروز منتشر می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌ شده‌اند از دوشنبه هفدهم مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، با فعال شدن دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، فرآیند انتخاب رشته از دوشنبه هفدهم آغاز می‌شود و تا شنبه بیست و دوم مرداد ماه ادامه دارد.بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر از شرکت‌کنندگان آزمون ورود به دانشگاه‌ها ، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شده‌اند که از این تعداد ، حدود ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش می‌شوند و ۳۰۳ هزار نفر این داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد.

در رشته پزشکی هم تعداد ۹ هزار و ۷۰۰ داوطلب ، در رشته دندانپزشکی ۱۹۰۰ نفر و در رشته داروسازی ۱۴۰۰ داوطلب در دوره‌های روزانه ، شبانه ، مناطق محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال ۱۴۰۱ پذیرفته می‌شوند.

همچنین ویژه‌ نامه پیک‌ سنجش ویژه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از روز پنج‌شنبه سیزدهم مرداد ماه منتشر شده و در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است.

این ویژه‌ نامه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته نیاز دارد و داوطلب می‌تواند با هزینه ای معادل ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان تمامی شرایط مناسب یک انتخاب رشته را مشاهده کند.113

بیشتر بخوانید:

اسامی نفرات برتر کنکور ۱۴۰۱ / نتایج اولیه امشب اعلام می‌شود

 

کلیدواژه