مرداد 14, 1401 12:41 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 13:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مردم تهران با پوشش لباس سیاه و حضور در هیئت ها و تکایای مذهبی امسال هم همانند سال های گذشته، یاد و نام قیام اباعبدالله الحسین (ع) را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، با فرا رسیدن ماه عزای حسینی، مردم مناطق مختلف استان تهران نیز با برپایی هیئت ها و پذیرایی از عزاداران حسینی، یاد و نام قیام اباعبدالله الحسین (ع) را گرامی می‌دارند.

با آغاز ماه محرم، همانند سال‌های قبل هیئت‌ها و تکیه‌های عزاداری پارچه سیاه بر تن شهر پوشانده و برخی هم با نصب پرچم‌های مشکی از پنجره یا دیوار منازل خود، برای عزاداری ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آماده می شوند.

در این میان مردم شهر تهران به مانند دیگر مردم استان های مختلف ایران در مساجد، هیئت ها و تکایا حضور یافته و با کسب معنویت و تزکیه نفس، خود را در برابر نفوذ شیطان بیمه می‌کنند، محبان اهل بیت (ع) با عزاداری بر مصیبت های امام حسین (ع) پیوند عاطفی قوی بین خود و امام معصوم (ع) ایجاد می‌کنند که این ارتباط عاطفی باعث می‌شود فرد پس از عزاداری سعی کند ویژگی های محبوب را در خود تقویت کند.

به واقع هر مراسم عزاداری باید پایگاهی باشد برای روشنگری احکام شرعی و تعلیم معارف دینی چرا که هدف فقط ذکر مصیبت های امام حسین (ع) و خاندان ایشان نمی باشد بلکه عمل به توصیه های امامان (ع) بایستی مورد توجه قرار بگیرد، به همین منظور سخنان واعظان دینی در زمینه اصول و احکام دینی و پیام های اخلاقی و اعتقادی فرصتی مناسب برای تعلیم معارف دینی است.113

بیشتر بخوانید:

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلای تهران

برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در مصلای امام خمینی(ره)| پخش زنده از ایران پرس

 

کلیدواژه