شهریور 30, 1401 18:02 Asia/Tehran [Updated: مهر 09, 1401 22:22 Asia/Tehran]
  • آغاز سخنرانی رئیس جمهوری در هفتاد وهفتمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل

سخنرانی «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و هفتمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دقایقی پیش در نیویورک آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هفتاد و هفتمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور هیأت‌های سیاسی و سران کشورها از روز سه شنبه - 29 شهریور- با سخنرانی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک آغاز شده است.

سخنرانی های روز دوم اجلاس از ساعت 9 صبح به وقت محلی در سالن اصلی سازمان ملل متحد آغاز شده و رئیس جمهور ایران پس از نیجریه دومین سخنران جلسه امروز است.

رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه 28 شهریور ماه در راس هیات سیاسی و با همراهی «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه وارد نیویورک شد و در دو روز گذشته با سران کشورهای فرانسه، سوئیس، بولیوی، نخست وزیر عراق، پاکستان و رئیس شورای اروپا در هتل محل اقامت خود دیدار و گفت و گو کرده است.

شرکت در اجلاس تحول آموزش سازمان ملل و نیز نشست با رهبران ادیان الهی از دیگر برنامه های رئیس جمهور در سفر به سازمان ملل بوده است. رئیس‌جمهور در ادامه این سفر همچنین با سران برخی دیگر از کشورهای حاضر در اجلاس دیدار می کند.

 

هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل از 20 تا 26 سپتامبر 2022 (29 شهریور تا 4 مهر) به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین المللی برگزار می شود.

مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه گیر کووید- 19 از سال 2019 برگزار شده که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.

117

بیشتر بخوانید:

رییسی در دیدار رییس جمهور سوئیس: آماده توافق خوب و عادلانه هستیم

رییسی در دیدار مکرون: اروپا در عمل نشان دهد که سیاست‌های آن مستقل است

ابراهیم رئیسی: روابط ایران و پاکستان متکی بر اشتراکات فرهنگی هزاران ساله است

رئیسی: خوانش‌های یکجانبه مانع جهان امن و زندگی شایسته است

دیدار باقری و مورا در نیویورک/ بورل: همچنان پیش‌نویس توافق روی میز است

دیدارهای دیپلماتیک امیرعبداللهیان در نیویورک

دیدار وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان در نیویورک

رییسی در نیویورک: سازمان ملل نباید سازمان دول قدرتمند باشد

کلیدواژه