مهر 01, 1401 16:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1401 22:22 Asia/Tehran]
  • نقش گروه‌های سلطنت طلب و رسانه‌های معاند در ناآرامی‌های کنونی

ایران پرس: شهرهای مختلف ایران در روزهای اخیر شاهد ناامنی‌هایی است که دست سلطنت طلبان ورسانه‌های معاند در آن آشکار است.

اعتراض به موضوعات مختلف، حق مردم در هر کشوری است و جمهوری اسلامی نیز این حق را به رسمیت شناخته است، اما زمانی که اعتراض به اغتشاش و آشوب تبدیل می‌شود و مردم قربانی این وضعیت می‌شوند، داستان متفاوت می‌شود.

اغتشاش و آشوب کاری نیست که توسط شهروندان انجام شود بلکه دشمنان و معاندان نظام آنرا طراحی و توسط عوامل خود از جمله برخی فریب خوردگان اجرا می‌کنند. در آشوب‌ها و ناامنی‌های کنونی ایران نیز این وضعیت دیده می‌شود.

گروه‌های سلطنت طلب و منافقین از جمله گروه‌های ضد نظام جمهوری اسلامی هستند که رویاهای خود را با گذشت 44 سال از عمر جمهوری اسلامی بر باد رفته می‌بینند و هر رخداد داخلی رابهانه‌ای برای ایجاد آشوب و ناامنی در ایران می‌بینند.

این گروه‌ها در تحولات روزهای اخیر نیز بابهره‌گیری از رسانه‌های ضد جمهوری اسلامی به خصوص «بی بی سی» و «ایران اینترنشنال» که تحت حمایت بریتانیا و عربستان سعودی قرار دارند، تحریک احساسات افکار عمومی در ایران را با هدف گسترش اعتراض ها و تبدیل آن به اغتشاش و آشوب پیگیری کردند.

روایت سازی از اعتراض ها و پخش وسیع تصاویر هنجارشکنی شمار معدودی از معترضان دردستور کار رسانه‌های ذکر شده و برخی دیگر از رسانه‌های همسو آنها قرار گرفت. تخریب اموال عمومی بخشی از سناریوی همیشگی سلطنت طلبان است که در روزهای اخیر نیز تکرار شد و اماکن دولتی و غیردولتی زیادی تخریب شده است.

علاوه بر این، در آشوب‌های کنونی توهین به پرچم مقدس ایران و همچنین سوزاندن قرآن، سوزاندن مسجد و کشیدن چادر از سر زن مسلمان انجام شد تا بیش از همه مشخص شود که این گروه‌هادغدغه اجتماعی و شهروندی ندارند بلکه ضدیت با دین و نظام جمهوری اسلامی در دستور کار آنهاو عوامل رسانه‌ای شان قرار دارد‌.

موفقیت‌هایی که نظام جمهوری اسلامی به خصوص در یکدهه اخیر در فرآیند مبارزه با تروریسم که منافقین ارتباط مستقیمی با آنها داشته‌اند و همچنین موفقیت جمهوری اسلامی ایران در شکست سیاست فشار حداکثری دولت آمریکا که تحت حمایت سلطنت طلبان پیگیری شد و رویای براندازی را بر باد داد، عصبانیت آنها را در پی داشته و آشوب سازی در داخل ایران را بیش از زمان‌های دیگر پیگیری می‌کنند.

نکته مهم دیگر این است که آشوب سازی اخیر با سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت درنشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد همزمان شده است. در واقع تحت تاثیر قرار دادن این سفررئیس جمهور و شکل‌گیری اعتراضها ضد این سفر در خارج از ایران از جمله در نیویورک وتبدیل آن به محور اصلی سوالات رسانه‌ها از رئیس‌جمهور از اهداف اصلی است که سلطنت طلبان و منافقین پیگیری می‌کنند.

نکته پایانی اینکه همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا در سخنانی عنوان کردند تاب آوری نظام اسلامی در مقابل توطئه‌ها، دشمنان را متعجب کرد، این بار نیز دشمنان شاهد شکست توطئه‌های خود در ایران اسلامی خواهند بود.

مردم آگاه و عزیز ایران نیز طی 44 سال گذشته ثابت کرده‌اند که هرگاه رفتارهای مدنی آنها با آشوب سازی سلطنت طلبان و منافقین و توهین به ارزش‌های دینی همراه شده است مسیر خود را جدا کرده‌اند و این بار نیز صف خود را از دشمنان و معاندین جدا خواهند کرد.

نویسنده: سیدرضی عمادی

117

کلیدواژه