آذر 03, 1401 21:05 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1401 22:14 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: رژیم آلمان با تحریم‌های ناعادلانه، حقوق بشر را نقض می‌کند

تهران- ایران پرس: وزیر امورخارجه گفت: رژیم آلمان سال‌هاست با تحریم‌های ناعادلانه، حقوق بشر را نقض می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» پنجشنبه شب در پی صدور قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ضد ایران به کارگردانی آلمان، در توئیتی نوشت: "رژیم برلین به عنوان تامین کننده اصلی سلاح شیمیایی صدام بر ضد مردم ایران و دیگر فرصت طلبان، سال‌هاست با تحریم‌های ناعادلانه و غیرانسانی خود، نقض گسترده حقوق بشر را انجام می‌دهد."

امیرعبداللهیان همچنین در توئیت دیگری نوشت: اکنون آنها ریاکارانه از سازوکارهای حقوق بشر سوءاستفاده می‌کنند تا بیشتر از قبل اقدامات ضد حقوق بشری را ضد مردم ایران را به نام «همبستگی» دروغین با ایرانیان انجام دهند.

اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز (پنجشنبه) در نشستی قطعنامه ضد ایرانی درباره آنچه «وضعیت حقوق بشر در ایران» خوانده شده است، را تصویب کردند.

تصویب این قطعنامه به معنای موافقت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با ایجاد یک «هیأت حقیقت‌یاب» درباره ادعاها در خصوص «نقض حقوق بشر توسط ایران» در اغتشاشات اخیر است.

این قطعنامه با 25 رأی موافق، شش رأی مخالف و 15 رأی ممتنع به تصویب رسید. چین، پاکستان، اریتره، ونزوئلا، کوبا و ارمنستان، شش کشوری بودند که به این قطعنامه رأی منفی دادند.

117

بیشتر بخوانید:

برگزاری نشست ویژه حقوق بشر کلاهبرداری سیاسی است

انتقاد ایران از نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با اهداف سیاسی

کلیدواژه