بهمن 01, 1401 12:57 Asia/Tehran [Updated: بهمن 01, 1401 13:07 Asia/Tehran]
  • سند همکاری بهداشتی ایران و ارمنستان امضا می شود

وزير بهداشت با اشاره به تشكيل كارگروه ويژه همكاري هاي ايران و ارمنستان گفت: دو كشور به زودي سند همكاري در حوزه بهداشت و سلامت امضا خواهند كرد.

به گزارش ایران پرس، «بهرام عین الهی» وزیر بهداشت روز شنبه در دیدار همتای ارمنستانی خود تاكيد كرد: "زمينه همكاري ايران و ارمنستان در حوزه سلامت زياد است و در صدد افزايش آن نيز هستيم."

عین الهی با اشاره به اينكه برداشته شدن مرزها در اروپا از جمله دلايل پيشرفت اين كشورهاست گفت: ما نيز بايد به همين سمت حركت كنيم و سفر به كشورها را آسان كنيم تا دانشجويان ما پروژه هاي مشترك داشته باشند. ميتوانيم كنفرانس هاي علمي مشترك برگزار كنيم و پايه گذار كنفرانس هاي بين المللي نيز باشيم.

وزير بهداشت ارمنستان «آناهيد اوانسيان» نيز در اين ديدار ضمن اشاره به اينكه روابط ايران و ارمنستان همواره اهميت ويژه اي داشته است گفت: "نگاه ما رو به جلو بوده و همواره مي توانيم روي حمايت هاي ايران از جمله مواضع ايران در برقراري صلح و ثبات در منطقه حساب كنيم."

اوانسيان افزود: "بازار داروي ما به روي توليدات ايران باز است و فهرست داروهاي مورد نياز خود را به ايران خواهيم داد.اماده ايم نمايشگاه توليدات دارويي ايران در ارمنستان برگزار كنيم."

/118

بیشتر بخوانید: 

وزیر بهداشت: ايران و نيكاراگوئه كارگروه ويژه در حوزه سلامت تشكيل می‌دهند 

پذیرفته شدن پرستاران ایرانی در دوره فلوشیپ سازمان جهانی بهداشت

کلیدواژه