اسفند 23, 1401 14:25 Asia/Tehran [Updated: اسفند 23, 1401 14:46 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران با اشاره به توافق ایران و عربستان در چین گفت: احیای روابط نشان داد حل مسائل منطقه‌ای و جهانی صرفاً از مسیر غرب نمی‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی بهادری جهرمی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: سیاست خارجی دولت از ابتدا توسعه روابط همسایگی و دیپلماسی منطقه‌ای بود و سایر کشورها هم از احیای روابط استقبال کردند تا مدیریت منطقه از سوی کشورهای منطقه صورت گیرد.

وی تاکید کرد: آسیایی‌ها بیشتر از گذشته اداره آسیا را برعهده می‌گیرند.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش درباره پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان: کسانی که شعار زن، زندگی و آزادی را سر می‌دادند به فعالیت های تخریبی در مدارس دخترانه دست زدند.

  

سخنگوی دولت در ابتدای این نشست ضمن بزرگداشت مقام شهید گفت: انشالله قدردان این خلوص نیت و مجاهدت های شهیدان، جانبازان، و ایثارگران باشیم.

وی با اشاره به سالروز بمباران حلبچه تاکید کرد: در آستانه بمباران شیمیایی مردم حلبچه توسط ارتش رژیم بعث عراق هستیم. رژیم‌های دیکتاتوری منطقه با حمایت‌های عالمانه برخی قدرت‌های جهانی و غربی، ۸ سال ملت ما را مورد هجوم قرار دادند که این بمباران نمونه‌ای از آن است.

جهرمی افزود: هر قدرت جهانی بخواهد اینگونه با ما ملت ایران به مخاصمه بپردازید، نتیجه‌ای جز پیروزی ملت ایران و شکست دشمنان که در جنگ تحمیلی هم رقم خورد، نخواهد داشت.

طرح رتبه بندی معلمان پس از ۱۱ سال اجرا شد

سخنگوی دولت همچنین درباره اقدامات اقتصادی و خدمات دولت در سال گذشته خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی رشد اقتصاد ۵/۳ درصدی در پاییز رقم خورد. صدور مجوزهای کسب و کار تسهیل شد. در طول یک سالی که این طرح اجرایی شد نزدیک به ۳۰۰ هزار مجوز کسب و کار صادر شد.‌ یارانه ها افزایش یافت. فروش اموال تملیکی رشد ۵۰۰ درصدی را تجربه کرد. طرح دولت الکترونیک اجرایی شد. بیش از ۲ هزار کارخانه راکد فعال شدند.‌

وی افزود: طرح رتبه بندی معلمان پس از ۱۱ سال اجرا شد. سود سهام عدالت دو برابر شد. خرید تضمینی گندم از کشاورزان ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گفته جهرمی در حوزه های آب و برق و زیرساختی تنش های آبی متعددی که در استان ها و شهرهای مختلف داشتیم تا حدودی مهار شدند. رفع قطعی مکرر برق های خانگی در سال ۱۴۰۱ اتفاق نیفتاد.

 

در حال تکمیل است...

کلیدواژه