اسفند 25, 1401 08:05 Asia/Tehran [Updated: فروردین 10, 1402 22:26 Asia/Tehran]

وین- ایران پرس: سند پنج ساله همكاري ايران و سازمان ملل متحد عصر چهارشنبه بين اسکندر مومني، دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر ايران و خانم (غدا والي) مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در وين امضا شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفت، سند همکاری پنج ساله بین ایران و سازمان ملل متحد در وین دستاورد مهمی برای تهران است.

اسکندر مومنی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایران‌پرس در وین درباره جزییات این سند تاکید کرد، همگان به نقش موثر و تعیین‌کننده ایران در حوزه‌های مختلف مبارزه با مواد مخدر تاکید داشتند و پیگیری‌های متعددی از سوی سازمان ملل هم برای امضای سند پنج‌ساله انجام شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران اظهار کرد، در چهار حوزه مقابله با مواد مخدر، کاهش تقاضا، درمان و توانمندسازی در سند پنج ساله توافق شده است.

مومنی تاکید کرد، مطالبات ایران به‌عنوان کشور در خط مقدم مبارزه جهانی با مواد مخدر در این سند لحاظ و سازمان ملل متعهد شده است کمک‌ و همکاری‌های لازم را به ایران در این زمینه داشته باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران گفت، این دستاورد خوب، موفقیتی برای جمهوری اسلامی ایران است و در پنج سال آینده شرایط ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر بهتر از گذشته می‌شود.

113

بیشتر بخوانید:

ضرورت ارائه لایحه جامع مبارزه با مواد مخدر برای بررسی به صحن دولت

سردار مومنی:  ایران اولین کشور در کشف مواد مخدر در جهان است

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک ایران و هند در زمینه مبارزه با مواد مخدر

 

کلیدواژه