اسفند 15, 1395 12:52 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  •  ایران در پی اجماع بین المللی برای مقابله با پدیده گرد و غبار

 وزیر امور خارجه ایران گفت: ایران تلاش های گسترده ای در سطح بین المللی برای ایجاد اجماع جهانی و منطقه ای به منظور مقابله با توفان های گرد و غبار انجام داده است.

به گزارش پارس تودی به نقل از ایرنا، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در نشست کمیته راهبردی مقابله کانون های گرد وغبار در تهران افزود: متاسفانه روند همکاری های شکل گرفته در سطح منطقه خاورمیانه به دلیل تحولات سال 2011 از جمله عراق و سوریه متوقف شد.

ظریف افزود: تقویت همکاری های بین المللی و منطقه ای و ایجاد اجماع جهانی در زمینه محیط زیست و سپس تبدیل این اجماع به عمل، موضوعی زمانبر است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین گفت: نامه ای با امضای مشترک با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به دبیرکل سازمان ملل برای بیان ضرورت های اجماع جهانی در خصوص مقابله با گرد و غبار، همچنین اقناع کشورهای همسایه برای همکاری در این زمینه ارسال خواهد کرد.

«معصومه ابتکار» رئیس سازمان محیط زیست ایران هم در این نشست با اشاره به ارسال نامه مشترک به دبیر کل سازمان ملل گفت: مشکلات پدیده گرد و غبار در استان خوزستان/ جنوب غرب ایران / ناشی از تشدید کانون های گرد و غبار در کشورهای همسایه و منطقه است.

نشست کمیته راهبردی مقابله با گرد وغبار روز یکشنبه با حضور وزیران امور خارجه  ، نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران در تهران برگزار شد.118/111

بیشتر بخوانید:

ابتکار: عراق درباره کنترل گرد و غبار همکاری کند

ابتکار: ایران مساله مقابله با گرد و غبار را جهانی کرده است

 

کلیدواژه

کامنت