گزارش

 • جنگنده کوثر، نماد خودباوری صنعت دفاعی کشور

  جنگنده کوثر، نماد خودباوری صنعت دفاعی کشور

  آبان ۳۰, ۱۳۹۹ ۱۵:۵۸

  هواپیمای جنگنده آموزشی «کوثر» یک جنگنده نسل سه با اویونیک (الکترونیک پروازی) نسل چهارم است که برای انجام ماموریت های پشتیبانی نزدیک هوایی و آموزش پیشرفته در ایران به صورت کامل بومی سازی شده است .

 • ادامه جنجال‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

  ادامه جنجال‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

  آبان ۲۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰

  ایران پرس: با وجود گذشت بیش از یک هفته از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اما هنوز تکلیف رئیس جمهور بعدی ایالات متحده مشخص نیست.

 • جان پدر کجاستی؟

  جان پدر کجاستی؟

  آبان ۲۰, ۱۳۹۹ ۱۷:۴۸

  یک گوشی موبایل خون آلود و یک پیام کوتاه پس از 142 تماس بی پاسخ؛ #جان_پدر_کجاستی؟ جمله ای کوتاه که درد ملتی رنج کشیده و خسته از خون و آتش و انفجار را فریاد می کرد. رنج مادران و پدرانی که نمی دانند روزی دیگر فرصتی برای درآغوش کشیدن پاره جانشان را خواهند داشت یا نه؟!

 • چالش‌های جدی بایدن با میراث سیاسی و اجتماعی ترامپ

  چالش‌های جدی بایدن با میراث سیاسی و اجتماعی ترامپ

  آبان ۱۸, ۱۳۹۹ ۱۹:۵۱

  بحران بهداشتی و اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، درگیری های نژادی و شکاف های عمیق سیاسی و اجتماعی در جامعه آمریکا میراث «دونالد ترامپ» برای دوره ریاست جمهوری «جو بایدن» است. 

 • کامالا هریس، معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا کیست؟ | موضع هریس درباره ایران

  کامالا هریس، معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا کیست؟ | موضع هریس درباره ایران

  آبان ۱۸, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵

  کامالا هریس 56 ساله نخستین زنی است که به عنوان معاون اول ریاست جمهوری آمریکا انتخاب می‌شود.

 • اروپا، بازگشت به عصر جاهلیت

  اروپا، بازگشت به عصر جاهلیت

  آبان ۱۲, ۱۳۹۹ ۰۷:۴۸

  به رغم تشدید اسلام ستیزی و دفاع از اهانت به مقدسات مسلمانان به بهانه آزادی بیان از سوی مقامات فرانسه و برخی مقامات اروپایی به نظر می رسد این شیوه نزد شخصیت های آزاده در جهان نه تنها پذیرفته شده نیست، بلکه مشخصا رویکردی در راستای توجیه اقدامات و سیاست‌های نابخردانه غربی ها تلقی می شود.

 • پیامدهای اسلام‌ستیزی

  پیامدهای اسلام‌ستیزی

  آبان ۰۶, ۱۳۹۹ ۱۹:۴۵

  اقدام جنجال برانگیز هفته نامه «شارلی ابدو» در انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر اسلام (ص) و اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه که به جای محکومیت این اقدامات تحریک آمیز، آزادی بیان را دست آویزی برای بی احترامی به مقدس ترین باورهای مسلمان قرار داد، موجی از واکنش ها را از سوی ملت و دولت های اسلامی در پی داشت.

 • آمریکا ، انتخاباتی پرچالش

  آمریکا ، انتخاباتی پرچالش

  آبان ۰۴, ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹

  ایران پرس: هنوز ساعاتی از پایان دومین مناظره تلویزیونی دونالد ترامپ و جو بایدن نگذشته بود که رسانه ها اعلام کردند بار دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در امریکا رکورد زده است.

 • لغو تحریم های تسلیحاتی، پیروزی چندجانبه گرایی

  لغو تحریم های تسلیحاتی، پیروزی چندجانبه گرایی

  مهر ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶

  بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از 18 اکتبر همه محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو سازمان ملل متحد که پیش از این علیه برخی شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.