آبان 13, 1397 11:44 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • نخستین محموله کمک‌ها برای آوارگان سوری ارسال شد

سازمان هلال احمر سوریه با همکاری سازمان ملل پس از ماه‌ها کارشکنی آمریکا، توانست نخستین محموله کمک‌ها را برای ساکنان اردوگاه آوارگان «الرکبان» در مرز اردن با سوریه ارسال کند.

به گزارش پارس‌تودی به نقل از ایرنا؛ این کاروان امدادی که قرار بود هفته گذشته به اردوگاه الرکبان وارد شود، کمک‌های مورد نیاز 50 هزار شهروند آواره سوری را تامین کرده است.

کاروان کمک‌های انسانی به الرکبان شامل 78 کامیون حامل اقلام ضروری زندگی و مواد تدارکاتی از جمله 10 هزار و 475 سبد غذایی، همین تعداد کیسه آرد، 18 هزار بسته لباس کودکان و 10 هزار و 75 سبد نظافت و بهداشت شخصی بوده است.

این محموله همچنین شامل تعدادی چادر، هزار و 200 سبد وسایل مورد نیاز و مواد بهداشتی و غذای کمکی برای کودکان و زنان با همراهی 107 داوطلب هلال احمر سوریه و گروه متخصص واکسن کودکان بود.

رئیس سازمان هلال احمر سوریه گفت، نخستین کاروان کمک برای آوارگان ساکن اردوگاه الرکبان را پس از دریافت ضمانت و موافقت از همه طرف‌ها و با تسهیلات ارائه شده توسط دولت این کشور ارسال شده است.

«خالد حبوباتی» افزود، این یک گام مهم برای ارسال کمک‌های غذایی بیشتر برای این آوارگان است و سازمان هلال احمر سوریه از هیچ تلاشی برای کاهش رنج‌ ساکنان این اردوگاه و تامین نیازهای انسانی آنها دریغ نمی‌کند.

آوارگان سوریه در اردوگاهی در مرز اردن

علی الزعتری، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در سوریه نیز گفت، توزیع این کمک‌ها حدود چهار روز طول می‌کشد و اکنون کمک‌های انسانی ضروری شامل مواد غذایی، آب، موادبهداشتی و کمکهای پزشکی با همکاری سازمان هلال احمر سوریه به این اردوگاه وارد شده است.

بارها آوارگان سوری در اردوگاه الرکبان در جنوب شرق استان حمص به دلیل جلوگیری تروریست‌ها از ورود کمک‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

اردوگاه الرکبان در 300 کیلومتری جنوب شرق «حمص» در سال 2014 نزدیک مرز اردن و در کنار پایگاه نظامیان آمریکا برپا شد.

116/120

بیشتر بخوانید:

بازگشت آوارگان به سوریه، بازگشت به زندگی/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت