آذر 02, 1397 18:12 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • حمایت مردم بحرین از تحریم انتخابات رژیم آل‌خلیفه

مردم بحرین با برگزاری راهپیمایی در اطراف مسجد امام جعفر صادق (ع) منطقه الدراز منامه، با سر دادن شعارهایی علیه رژیم آل‌خلیفه، حمایت خود را از تحریم انتخابات نمایشی این رژیم اعلام کردند.

به گزارش پارس تودی، مردم بحرین در ادامه راهپیمایی‌های هفتگی خود امروز (جمعه) نیز با حمل تصاویری از «شیخ عیسی قاسم» روحانی سرشناس شیعیان بحرین و دست نوشته‌هایی در حمایت از رهبران مقاومت مردمی و تحریم انتخابات مجلس و شهرداری بحرین، علیه سرکوب مردم از سوی آل خلیفه شعار دادند.

براساس این گزارش؛ نیروهای امنیتی آل خلیفه امروز هم برای یکصد و بیست و چهارمین هفته متوالی به محاصره امنیتی منطقه الدراز و منزل آیت الله «عیسی قاسم» به طور مستمر ادامه دادند و از برگزاری نماز جمعه شیعیان بحرین مانند هفته های گذشته جلوگیری کردند.

بنا براعلام رژیم آل خلیفه، انتخابات پارلمانی بحرین 24 نوامبر 2018 برگزار خواهد شد.

در همین حال؛ همزمان با اعلام احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های بحرینی مبنی بر تحریم انتخابات نمایشی رژیم آل خلیفه، وزارت کشور بحرین تحریم کنندگان را تهدید به محاکمه کرد.

در این زمینه، تشکل‌های مختلف بحرینی با اشاره به تحریم گسترده انتخابات، آن را نشانه انزجار مردمی از رژیم آل خلیفه و رفتارهای مزورانه آن ارزیابی کرده‌اند.

تصمیم مردم بحرین برای تحریم انتخابات، گسترده‌ترین اجماع ملی را در این کشور به ثبت رسانده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

133/118

بیشتر بخوانید:

ادامه اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌ نمایشی آل‌خلیفه

انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه؛ تشدید فضای خفقان در بحرین/ تحلیل

تداوم اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌پارلمانی نمایشی

کلیدواژه

کامنت