آذر 16, 1397 15:09 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • اسماعیل هنیه: وجدان جھانی طرح آمریکا ضد فلسطین را خنثی کرد

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت، وجدان جهانی طرح آمریکا ضد مقاومت مردم فلسطین را خنثی کرد.

به گزارش پارس تودی، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز جمعه تاکید کرد، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بیشتر کشورها از حق ملت فلسطین برای مقاومت در برابر اشغالگری و رهایی از آن دفاع کردند و برای نخستین بار در برابر آمریکا که کوشید قطعنامه ای را در محکومیت مقاومت مشروع فلسطین به تصویب برساند، ایستادند.

هنیه گفت: رای مخالف به قطعنامه آمریکا ضد حماس، برای تمامی فلسطینی ها و کشورهای دوست و حامی ارزش های این ملت، یک موفقیت بسیار مهم بود.

رئیس دفتر سیاسی حماس با قدردانی از تشکیلات خودگردان فلسطین و نیز تلاش های «ریاض منصور» نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل متحد گفت، نتیجه ای که در این زمینه به دست آمد نشان داد اهتمام ملی قادر به ایجاد وحدت میان ملت فلسطین برای رویاروی با چالش های موجود است.

دولت آمریکا روز پنج شنبه تلاش کرد، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیش نویس قطعنامه ای را تصویب کند که به موجب آن، اقدامات حماس ضد صهیونیست‌ها را محکوم کند، اما این پیش نویس نتوانست دو سوم آرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به دست آورد.

این قطعنامه ۸۷ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۳۳ رای ممتنع گرفت و شکست دیگری را برای آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی حاصل شد.

جنبش حماس شکست قطعنامه آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را سیلی محکمی به دولت آمریکا دانست.

تصویب نشدن پیش نویس قطعنامه آمریکا ضد حماس در مجمع عمومی سازمان ملل نشان داد که یکجانبه گرایی و حمایت های همه جانبه واشنگتن از صهیونیست ها نمی تواند مانع از افشای جنایات رژیم اسرائیل ضد فلسطینیان شود. 114/118

بیشتر بخوانید:

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت، پیش‌نویس قطعنامه آمریکا ضد حماس را محکوم کرد

گزارش: ناکامی مجدد آمریکا مقابل فلسطین

سازمان‌ملل به‌پیش‌نویس قطعنامه آمریکا ضد حماس رای نداد

کلیدواژه