آذر 25, 1397 16:47 Asia/Tehran [Updated: مرداد 26, 1401 16:48 Asia/Tehran]

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد،  قدس همچنان عربی و اسلامی باقی خواهد ماند و انتقال سفارت آمریکا به آن چیزی را تغییر نداده است و تغییر نخواهد داد. 

به گزارش پارس‌تودی؛ «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز یکشنبه در مراسم سی و یکمین سالگرد تاسیس این جنبش در غزه گفت، راهپیمایی بزرگ بازگشت دستاوردهای راهبردی داشته که از جمله آنها، ناکام گذاشتن اجرای طرح «معامله‌قرن» است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد، این راهپیمایی‌ها بر پایبندی نسل جدید فلسطین به حق بازگشت و مخالفت با امتیاز دادن در این باره، تاکید دارد. ملت فلسطین بزرگتر از همه گروه‌های فلسطینی است.

«اسماعیل هنیه» با بیان اینکه ورود به سرزمین غزه برای اشغالگران صهیونیست حرام است، اظهار کرد، هر نظامی صهیونیست که وارد غزه شود، کشته یا اسیر خواهد شد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت، تجمع امروز بهترین پیام برای حمایت از مقاومت فلسطین است. مقاومت را تنها نخواهیم گذاشت و با جان خود از آن دفاع خواهیم کرد.

«اسماعیل هنیه» همچنین تاکید کرد: به ایران درود می‌فرستیم و از حمایت و کمک‌های آن به مقاومت فلسطین، با وجود آنکه خود در محاصره قرار دارد، قدردانی می‌کنیم. ایران همچنان از قدس و ملت فلسطین حمایت می‌‌کند.  

صدها فلسطینی با تجمع در یکی از میدان‌های اصلی غزه، سی و یکمین سالگرد تأسیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را جشن گرفتند. 

گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در مراسم سی و یکمین سالگرد تاسیس این جنبش، پهپادهای غنیمت گرفته شده از ارتش اسرائیل را به پرواز درآورد.

تاسیس حماس 

حماس در 14 دسامبر 1987 و همزمان با نخستین انتفاضه فلسطین معروف به «انتفاضه سنگ» تأسیس شد و مأموریت دفاع از ملت فلسطین و بازپس‌گیری حقوق سلب شده آن را با مقاومت در انواع مختلف آن به‌ویژه مقاومت مسلحانه بر عهده گرفت.

این جنبش فلسطینی و شاخه نظامی آن گردان‌های «عزالدین القسام» روز به روز بر توانایی‌های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خود افزوده و اکنون قادر به تحقق معادله بازدارندگی در برابر رژیم صهیونیستی  است.

بیشتر بخوانید: 

جشن31سالگی؛ نمایش قدرت حماس در غزه

قدرتنمایی به‌سبک مقاومت فلسطین/ تحلیل

کلیدواژه