آذر 29, 1397 05:20 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از تخریب مدارس فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی

اتحادیه اروپا چهارشنبه شب در بیانیه ای از تخریب مدارس فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پارس تودی، نمایندگی اتحادیه اروپا در سرزمین های اشغالی در این بیانیه به تخریب مدرسه «التحدی 13» در جنوب شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن در تاریخ 5 دسامبر اشاره و خاطرنشان کرد، این برای پنجمین بار در سال 2018 است که صهیونیست ها مدرسه یا مهد کودکی را در کرانه باختری تخریب یا دستور مصادره ساختمان آن را می دهند.

نمایندگی اتحادیه اروپا در سرزمین های اشغالی با بیان اینکه اسرائیل تاکنون دستکم 50 مدرسه را در کرانه باختری رود اردن و قدس تخریب یا تعطیل کرده است تصریح کرد تخریب و تعطیلی مدارس فلسطینی ها در این مناطق، آموزش بیش از پنج هزار کودک فلسطینی را تحت تاثیر قرار داده است.

پیشتر (20 نوامبر) سازمان غیردولتی حمایت بین‌المللی از کودکان فلسطین در یک گزارش اعلام کرده بود رژیم صهیونیستی از ابتدای سال 2018  تاکنون 54 کودک فلسطینی را شهید و 900 کودک دیگر را بازداشت کرده است.

نمایندگی اتحادیه اروپا در سرزمین های اشغالی در این بیانیه همچنین خواستار توقف تخریب و مصادره منازل فلسطینی ها و نیز توقف شهرک سازی های رژیم صهیونیستی شد.

رژیم صهیونیستی همواره بی توجه به خواست جامعه جهانی به ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین  ادامه می دهد و در این زمینه حمایت آمریکا را با خود دارد.

تمامی این شهرک‌ها، بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی هستند.

رژیم اسرائیل با احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

117

ادامه سیاست نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان

تخریب خانه فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن

گزارش: تظاهرات فلسطینیان در محکومیت تخریب خانه‌هایشان

هشدار اتحادیه‌اروپا به اسرائیل درباره تخریب منازل فلسطینیان

شهرک سازی جدید رژیم صهیونیستی در «الخلیل»/ هشدار درباره جنایات اسرائیل

 

کامنت