دی 22, 1397 10:03 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • گل‌آرایی حرم حضرت زینب (س) همزمان با میلاد عقیله بنی‌هاشم

همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س)، حرم مطهر ایشان با بیش از 30هزار شاخه گل اهدایی بانیان ایرانی توسط تیم گل‌آرایی اعزامی از ایران گل‌آرایی شد.

به گزارش پارس‌تودی؛ امروز (شنبه) دوازدهم ژانویه 2019 برابر با پنجم جمادی الاولی سال 1440 هجری قمری، سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) است.

 گلباران حرم حضرت زینب 

حضرت زینب (س) به عنوان الگو و اسوه براى تمامی زنان و مردان آزادی‌خواه و ظلم ستیز در همه زمان‏‌ها مطرح است.

ایشان در کنار برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین (ع) با جریان متحجر و منحرفی مبارزه می‌کردند که به اسم دفاع از اسلام، فاجعه‌ای بزرگ کربلا را به وجود آوردند.

 گلباران حرم حضرت زینب 

حضرت زینب (س)، یک زن متعلق به دیروز، امروز و فرداست، چرا که کرامت انسان، بندگی خدا، عدالت‌خواهی و شرافت و آزادگی، ارزش‏‎هایی است که به یک دوره خاص یا جامعه خاص متعلق نیست.

حضرت زینب کبری (س) هر روز وجودش از مهر و معرفت رسول گرامی اسلام (ص) جانی تازه می‌‌گرفت و از علم و بلاغت پدر گرامی‌شان حضرت امام علی (ع)، بهره جست و روحش در دامان پرعطوفت مادر بزرگوارشان حضرت فاطمه (س) به ساحل آرامش رسید.

 گلباران حرم حضرت زینب 

ایشان پس از شهادت حضرت امام حسین (ع)، خود را موظف به حفظ جان امام سجاد (ع) می‌دیدند، به همین علت در سخت‌ترین شرایط در برابر جنایتکاران و ستمگران ایستادند و دوشادوش آن حضرت، با سخنان کوبنده دشمنان اسلام را رسوا کردند.

 گلباران حرم حضرت زینب 

پایگاه اطلاع‌رسانی پارس‌تودی، فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س)، بانوی قهرمان اسلام را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان و دیگر آزادیخواهان جهان تبریک می گوید.118/120

بیشتر بخوانید:

زینب کبری(س)، بانوی عشق و حماسه

گزارش: برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) در زینبیه دمشق

کلیدواژه

کامنت