شهریور 16, 1398 12:35 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1399 18:55 Asia/Tehran]
  • حماس خواستار درج نام رژیم صهیونیستی در لیست تروریسم شد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) مسئولیت هرگونه جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در مرزهای غزه را متوجه این رژیم دانست.

به گزارش پارس تودی، «حازم قاسم» سخنگوی حماس روز جمعه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به طور عمد شرکت کنندگان در راهپیمایی های مسالمت‌آمیز حق بازگشت را هدف قرار می‌دهد که این بیانگر ذات و خوی جنایتکارانه سران این رژیم است که لحظه‌ای از جنایت و تروریسم علیه فلسطینیان کوتاه نمی آیند.

قاسم تصریح کرد: نام رژیم صهیونیستی باید در لیست تروریسم درج شده و سران این رژیم به عنوان جنایتکار جنگی تحت تعقیب و محاکمه قرار گیرند.

وی افزود: جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس هرگز ملت فلسطین را از مبارزه برای رسیدن به آزادی و بازپس‌گیری سرزمین و مقدساتش باز نمی‌دارد.

در تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی فلسطینیان شرکت کننده در هفتاد و سومین تظاهرات "حق بازگشت" در باریکه غزه، دو فلسطینی شهید و 70 تن دیگر زخمی شدند. 

راهپیمایی بزرگ "حق بازگشت" از 30 مارس 2018 برای پایان دادن به محاصره سیزده ساله باریکه غزه و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس برگزار می ‌شود.

تاکنون در راهپیمایی بزرگ "حق بازگشت"  بیش از300  فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 31 هزار نفر زخمی شدند که حال بیش از 500 نفر آنها وخیم گزارش شده است.138/118

بیشتربخوانید:

حماس: ورود نتانیاهو به الخلیل باعث آغاز انتفاضه سوم فلسطینیها می شود

هشدار حماس به رژیم صهیونیستی

کلیدواژه

کامنت