شهریور 24, 1398 17:29 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1399 21:31 Asia/Tehran]
  • بررسی وعده انتخاباتی نتانیاهو در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی

نشست فوق العاده وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی طرح نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق بخشی از کرانه باختری رود اردن به اراضی تحت اشغال اسرائیل در جده عربستان برگزار شد.

به گزارش پارس تودی، «ابراهیم العساف» وزیر امورخارجه عربستان روز یکشنبه در نشست فوق العاده وزیران امورخارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت: مسئله فلسطین با وجود همه چالش ها، همچنان اصلی ترین مسئله کشورهای عرب است.

العساف با تاکید براینکه اقدامات اسرائیل باطل و نتایج آن هم قابل قبول نیست، از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت های خود در برابر اقدامات این رژیم در نقض حقوق فلسطینیان عمل کرده و به رسمیت شناختن مرزهای فراتر از سال 1967 را رد کنند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی سه شنبه گذشته وعده داد در صورت پیروزی مجدد در انتخابات پارلمانی (کنست)، بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را به اراضی تحت اشغال اسرائیل ملحق کند.

نتانیاهو افزود، طرح کاملی را برای ساخت شهرک‌هایی در منطقه دره اردن به پارلمان آتی ارائه خواهد کرد.

اظهارات نخست وزیر اسرائیل درباره الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن به مناطق تحت اشغال این رژیم با مخالفت و واکنش بسیاری از کشورهای جهان روبرو شده است.

تاکنون بسیاری از سازمان های بین المللی و کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران این وعده انتخاباتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرده‌اند.

رژیم اسرائیل با احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

138/116

بیشتربخوانید:

اروپایی ها طرح نتانیاهو درباره کرانه باختری را محکوم کردند

واکنش کشورهای عربی به اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری/ تحلیل

روسیه: طرح نتانیاهو درباره کرانه‌باختری باعث تشدید تنش در منطقه می‌شود

کلیدواژه

کامنت