آبان 13, 1398 15:28 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • وزارت خارجه عراق تعرض به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای، تعرض برخی افراد تحت پوشش تظاهرکننده به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر مقدس کربلای معلا را محکوم کرد.

به گزارش  پارس تودی، وزارت امور خارجه عراق روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی بر روابط دوستانه و حُسن‌ِهمجواری جمهوری اسلامی ایران و عراق، هیچ تأثیری نخواهد گذاشت، افزود: نباید امنیتِ نمایندگی‌های دیپلماتیک که برپایه توافقنامه‌های دو جانبه در عراق ایجاد شده‌اند، به مخاطره بیفتد.

وزارت امور خارجه عراق با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی این کشور تمامی تدابیر لازم را برای امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک فعال در عراق اتخاذ کرده است، تاکید کرد: اجازه تعرض به نمایندگی‌ها و کنسولگری‌های خارجی که امنیت  آن‌ها خط قرمز است، به کسی داده نمی‌شود.

تعداد معدودی افراد ناشناس به نام تظاهرات مردمی شامگاه گذشته (یکشنبه) به دیوار خارجی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تعرض کرده که با واکنش و مقاومت نیروهای امنیتی محافظ کنسولگری مواجه شدند.

نیروهای امنیتی عراق موفق شدند بعد از ساعاتی، این تجمع محدود را متفرق کنند بدون اینکه به ساختمان و کارکنان و پرسنل کنسولگری ایران در کربلا آسیبی برسد.

برخی از شهرهای عراق در هفته‌های اخیر شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت‌های شغلی و فساد اداری هستند اما این اعتراضات در روزهای اخیر با دخالت برخی کشورهای منطقه و غربی به سمت خشونت رفته و ده‌ها کشته و زخمی داشته است. 118

بیشتر بخوانید:

مثلث آمریکا، اسرائیل و امارات عامل تشدید ناآرامی‌ها در عراق

لبیک مردم کربلا و بصره به پیام مرجعیت عالی عراق

افشای دخالت امارات در اغتشاشات عراق

کلیدواژه

کامنت