آبان 23, 1398 18:25 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • مقاومت و پایبندی ملت و دولت سوریه در مبارزه با تروریسم

رئیس جمهوری سوریه بر مقاومت و پایبندی ملت و دولت این کشور در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه روز پنجشنبه در دیدار هیات پارلمانی ایران به ریاست «مجتبی ذوالنوری» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در دمشق افزود: جنگ در سوریه فقط با نابودی تروریست‌ها پایان می‌یابد.

اسد اظهار داشت: تلاش‌هایی صورت می‌گیرد تا اینطور جلوه دهند که راه حل جنگ می‌تواند با تشکیل کمیته قانون اساسی باشد، اما این موضوع درست نیست، زیرا جنگ در سوریه به علت دودستگی و اختلاف بر سر قانون اساسی ایجاد نشد، بلکه زمانی آغاز شد که تروریست‌ها قتل، ترساندن و خرابکاری را آغاز کردند.

ذوالنوری نیز با تبریک پیروزی‌های اخیر مردم سوریه در مبارزه با تروریسم، گفت: ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در جنگی که امروز مردم سوریه مشغول آن هستند، درگیر بود و علی رغم تعدد جبهه‌های مختلف، پیروز از آن خارج شده است؛ سوریه نیز علی رغم تمامی دشواری‌ها در مبارزه با تروریسم پیروز خواهد شد.

«عماد خمیس» نخست وزیر سوریه نیز روز گذشته در دیدار با هیات پارلمانی ایران گفت: روابط سوریه و ایران در همه زمینه‌ها به ویژه در بخش‌های سیاسی و اقتصادی محکم و استوارتر می‌شود.

هیات پارلمانی ایران به ریاست «مجتبی ذوالنوری» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه به دمشق سفر کرد.

116/118

بیشتر بخوانید:

بشار اسد: مناسبات دمشق - تهران به دور از دخالت های خارجی است

کلیدواژه

کامنت