آبان 29, 1398 23:50 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • بحران سیاسی در سرزمین های اشغالی؛

"بنی گانتس" رئیس حزب "آبی‌ و سفید" و مسئول تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به "روون ریولین" Reuven Rivlin، رئیس این رژیم اعلام کرد، در تشکیل کابینه ناکام مانده است.

به گزارش پارس تودی، سه شنبه شب "بنی گانتس" و "بنیامین نتانیاهو" رئیس حزب لیکود و نخست وزیر کنونی اسرائیل نشستی را با هدف تشکیل کابینه ائتلافی برگزار کردند اما این نشست بدون نتیجه به پایان رسید.

"رووین ریولین"، رئیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از "نتانیاهو" و "گانتس"، خواسته بود با کنار گذاشتن اختلافات خود، برای تشکیل کابینه به توافق برسند.

گانتس تا امشب (چهارشنبه) برای تشکیل کابینه فرصت داشت.

رئیس رژیم صهیونیستی 21 اکتبر پس از شکست "نتانیاهو" در تشکیل دولت، گانتس" پیروز انتخابات پارلمانی اخیر اسرائیل را مأمور تشکیل کابینه کرد.

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، سه شنبه 17 سپتامبر برگزار شد.

در دومین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی طی 8 ماه اخیر هیچ یک از دو حزب "لیکود" و "آبی‌ و سفید" به 61 کرسی دست نیافتند تا بتوانند به تنهایی کابینه را تشکیل دهند.

بر اساس اعلام کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی، حزب "آبی و سفید" به رهبری "بنی گانتس" رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در این انتخابات 33 کرسی و حزب لیکود به رهبری نتانیاهو 32 کرسی کسب کردند.

با ناکامی "بنی گانتس" در تشکیل دولت،  برگزاری سومین انتخابات رژیم صهیونیستی در کمتر از یک سال، محتمل ترین راه برای تشکیل کابینه جدید اسرائیل است.117

بیشتر بخوانید:

تمایل نتانیاهو به تداوم "بلاتکلیفی سیاسی" در اسرائیل با کارشکنی علیه گانتس/تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت