آذر 01, 1398 00:26 Asia/Tehran [Updated: آذر 01, 1398 00:29 Asia/Tehran]
  • کودکان یمنی قربانی اصلی جنگ یمن

وزیر بهداشت یمن می گوید: سالانه ۱۰۰ هزار کودک به دلیل جنگ، محاصره، سوء تغذیه و نبود داروهای مورد نیاز در این کشور جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش پارس تودی، «طه المتوکل» روز پنجشنبه اظهار داشت که جنگ، ادامه محاصره و حمله به زیرساخت ها، صدها هزار کودک یمنی را از حق بهداشت و زندگی محروم کرده است.

وی خاطرنشان کرد که پیامدهای ناشی از حملات عربستان و همدستانش به یمن، نه تنها بخش بهداشت از جمله مراکز ویژه اطفال را هدف قرار داده است بلکه به طور غیرمستقیم مانع ورود دارو و سایر ملزومات پزشکی خصوصا ملزومات ویژه بیماریهای اطفال و سبب بروز امراضی شده که جان کودکان را گرفته است.

وزیر بهداشت یمن از کودکان به عنوان نخستین قربانیان حملات به یمن نام برد و گفت: اولین کسانی که هدف حملات متجاوزان قرار می گیرند، زنان و کودکان یمنی هستند.

مقام یمنی گفت: کشته شدن 20 زن و کودک بر اثر اصابت موشک به منطقه بنی حوات در صنعا ،کشته شدن 60 کودک در حمله متجاوزان به اتوبوس حامل دانش آموزان در استان صعده و جان باختن 20 زن و کودک در پی جنایت متجاوزان در حجور در استان حجه را نمونه ای از جنایات متجاوزان به یمن در چند سال گذشته دانست.

عربستان و امارات از مارس 2015 دقالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.118

کلیدواژه

کامنت