آذر 02, 1398 16:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • جمعیت الوفاق: کنفرانس منامه بخشی از پروپاگاندای رسانه‌ای رژیم آل خلیفه است

جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین (الوفاق)، برگزاری اجلاس "گفت‌وگوی منامه" را بخشی از "پروپاگاندای رسانه‌ای و ارزان‌ قیمت" رژیم آل خلیفه دانست.

به گزارش روز شنبه پارس تودی، جمعیت الوفاق بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد، رژیم آل خلیفه سعی دارد از طریق این اجلاس برای خود بازارگرمی کند و چنان وانمود کند که مسائلی مانند گفت‌و‌گو،‌ امنیت منطقه و جهان برایش اهمیت دارد.

جمعیت الوفاق با تاکید بر اینکه رژیم بحرین، گفت‌و‌گو با مردمش را رد می‌کند، تصریح کرد: در سیاست رژیم کنونی بحرین،‌ چیزی به نام گفت‌و‌گو، ارتباط یا تفاهم وجود ندارد و رژیم آل خلیفه، چیزی جز زبان زور و سرکوب مردمش نمی‌شناسد.

جمعیت الوفاق در بیانیه‌ خود، خطاب به کشور‌های حاضر در اجلاس منامه گفت، ‌آن‌ها باید بدانند مردم بحرین در تمامی سطوح، از امنیت بی‌بهره هستند.

این جمعیت در ادامه،‌ کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس منامه را به فشار بر رژیم آل خلیفه فراخواند و پایان سرکوب‌ها و بازداشت‌های خودسرانه صاحب‌نظران و احترام به حقوق بشر در بحرین را خواستار شد.

پانزدهمین کنفرانس امنیت منطقه‌ای موسوم به "گفت وگوهای منامه" جمعه شب در منامه، پایتخت بحرین آغاز به کار کرد.

در این کنفرانس سه روزه، شرکت‌کنندگان به موضوعاتی چون امنیت دریانوری، درگیری در خاورمیانه، دیپلماسی دفاعی، ثبات منطقه‌ای، سیاست آمریکا، روابط ائتلاف‌ها در خاورمیانه، رقابت و همکاری منطقه‌ای خواهند پرداخت.118

 

کلیدواژه

کامنت