آذر 16, 1398 10:53 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • واکنش‌ عراقی‌ها به اقدام واشنگتن در تحریم سران الحشد الشعبی

شماری از نمایندگان عراقی اعلام کردند، اقدام آمریکا در تحریم سه نفر از سران سازمان الحشد الشعبی، نشانه عصبانیت دولت واشنگتن از اقدام نیروهای مقاومت ضداشغالگری و ضد تروریسم تکفیری در عراق است.

 به گزارش پارس تودی، نمایندگانی از فراکسیون‌های حکمت و الصادقون در پارلمان عراق، درج نام شخصیت‌های عراقی در لیست تحریم‌های آمریکا را محکوم و اعلام کردند، این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه افراد و شخصیت‌های عراقی، دخالت آشکار در امور عراق به بهانه‌ها و عناوین مختلف است.

«محمد الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی الصادقون وابسته به عصائب اهل الحق، تحریم‌های آمریکا علیه رهبران این جنبش را باطل و بیهوده خواند و تاکید کرد، نوک پیکان مقاومت همواره علیه اشغالگری، تروریسم تکفیری، تجزیه و سهم‌خواهی بیگانگان خواهد بود و نیروهای مقاومت خاری در چشم استکبار و سدی در برابر توطئه های آمریکا هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته جمعه از اعمال تحریم بر چهار مقام عراقی به اتهام نقض حقوق بشر و دست داشتن در فساد خبر داد. 

به رغم اقدامات متعدد آمریکا برای اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران و گروههای مقاومت در منطقه، نگاهی به برآیند سیاست‌ها و اقدامات واشنگتن نشان دهنده ناکامی دولت ترامپ برای رسیدن به اهداف منطقه ای خود است.

141/118

بیشتر بخوانید:

آمریکا جنبش النجباء عراق را تحریم کرد

النجباء: تحریم‌های آمریکا بی اثر است

کلیدواژه

کامنت