آذر 18, 1398 08:44 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • حزب‌الله: آمریکا از مشکلات مردم لبنان سوء استفاده می‌کند

 نایب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: آمریکا با موج‌ سواری بر اعتراضات مردم به دنبال سوء استفاده از مشکلات آنها در جهت منافع خود است

به گزارش پارس تودی، شیخ «علی دعموش» افزود، آمریکا در این راه از تمام فشارهای مالی، اقتصادی و سیاسی استفاده کرد تا طرح و توطئه خود را در لبنان پیش ببرد.

نایب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با اشاره به سخنان مداخله جویانه "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: آمریکا می خواهد دولت جدیدی زیر سلطه خود به وجود بیاورد که فقط دستورات آمریکا و اسرائیل را در لبنان پیاده سازد و مرزهای این کشور را بنا بر شرایط آمریکا و اسرائیل تعیین ساخته و نفت لبنان را به سود شرکت های آمریکایی استخراج کند.

وزیرخارجه آمریکا در سخنانی جنبش مردم لبنان را فرصتی برای فشار بر حزب الله و بیرون راندن آن از معادلات لبنان قلمداد کرده بود.

عضو ارشد حزب الله تصریح کرد: تلاش های آمریکا برای تحمیل اهدافش به لبنان موفق نخواهد شد؛ زیرا آنها با ایستادگی «میشل عون» رئیس جمهور لبنان روبرو شده اند و حزب الله نیز در دام آنها گرفتار نشد.

شیخ دعموش درادامه افزود: مخالفت قاطع لبنان با خواسته های سیاسی آمریکا و آگاهی، حکمت، صبر و استقامت مردم و عدم ورود آنها در آشوب و تأکید آنها بر صلح مانع از رسیدن آمریکا به اهدافش شد.

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله هشدار داد: ناتوانی آمریکا در تحقق اهدافش به این معنا نیست که توطئه آمریکا پایان یافته است و چه دولت تشکیل شود و خواه نشود، توطئه آنها پایان نیافته و آنها به فشارهای سیاسی، اقتصادی، مالی و سیاسی خود ادامه خواهند داد و از هر فرصتی برای فتنه گری و ایجاد هرج و مرج استفاده خواهند کرد. 139/118

بیشتر بخوانید:

آمریکا: تحریم‌ها علیه حزب الله ادامه دارد

حزب‌الله: تلاش آمریکا برای شکست مقاومت بی فایده است

کلیدواژه

کامنت