آذر 26, 1398 01:56 Asia/Tehran [Updated: آذر 26, 1398 06:02 Asia/Tehran]
  • آشوبگران موکب‌های حسینی را در کربلا آتش زدند

فرماندهی پلیس کربلای معلّی دوشنبه‌ شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که آشوبگران و نفوذی‌ها، خیمه‌ موکب‌های حسینی را در این شهر آتش زده‌اند.

به گزارش پارس تودی، فرماندهی پلیس کربلا در این بیانیه‌ آورده است: آشوب‌گران و نفوذیان در شهر کربلای معلی تنها به تخریب بانک‌ها، ساختمان‌های دولتی و امول عمومی و خصوصی و خودروهای شخصی شهروندان عراقی بسنده نکرده، بلکه برخی از آنان دوشنبه شب، خیمه‌ موکب‌های حسینی را آتش زدند، مراکزی که پذیرای هزاران زائر حسینی بوده اند.

این بیانیه اعلام کرد: آشوبگران و تخریبگران با آتش زدن لاستیک‌ها، خروج از منطقه مشخص شده برای اعتراضات، اقدام به قطع راه‌های مواصلاتی در این شهر کردند تا در تردد شهروندان خلل ایجاد کنند. این امر حکایت از آن دارد که آنها تنها به دنبال آشوب و تخریب شهر هستند.

فرماندهی پلیس کربلا همچنین از اهالی این شهر، معترضان مسالمت‌جو، ریش‌سفیدان و شیوخ عشایر این شهر خواست تا برای مقابله با این‌گونه فتنه‌ اندوزی در کنار نیروهای امنیتی قرار گیرند.

برخی از استان های عراق در هفته های اخیر شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت های شغلی و فساد اداری هستند اما این اعتراضات در روزهای اخیر به سمت خشونت رفته و ده‌ها کشته و زخمی داشته است.

شواهد نشان می‌دهد  تظاهرات در عراق خودجوش نبوده و بیگانگان  در شکل گیری آن نقش داشته‌اند.118

بیشتر بخوانید:

عبدالمهدی یکجانبه‌گرایی آمریکا را مخل امنیت عراق دانست

تظاهرات مردم در بغداد در محکومیت ادامه مداخله آمریکا در امور داخلی عراق

 

کلیدواژه

کامنت