بهمن 04, 1398 02:47 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • رایزنی

"مارتین گریفیتس" Martin Griffiths نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن روز پنجشنبه به طور جداگانه با "عبدالملک بدرالدین الحوثی" دبیرکل جنبش انصارالله و "مهدی المشاط" رئیس شورای عالی سیاسی یمن در صنعا دیدار کرد.

به گزارش پارس تودی، "گریفیتس" و "بدرالدین الحوثی" در دیدار با یکدیگر درباره مشکلات انسانی به ویژه تاخیر ائتلاف متجاوز سعودی در اجرای تعهداتش در قبال تبادل اسرا و نیز موانعی که کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی در روند تلاش‌ها برای برقراری صلح در یمن ایجاد می‌کنند بحث و تبادل نظر کردند.

در دیدار  نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز درخصوص علت تأخیر بسیاری از گام‌هایی که سازمان ملل وعده آن را داده بود مانند بازگشایی فرودگاه صنعاء گفت‌ وگو و رایزنی شد.

المشاط در این دیدار تاکید کرد، تشدید عملیات خصمانه مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در مناطق مختلف یمن به ابتکار صلح پایان می‌دهد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

117

کامنت