بهمن 09, 1398 17:09 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن اعلام خنثی‌سازی طرحی علیه استان صنعا یمن تصریح کرد، در عملیات "البنیان المرصوص" 2500 کیلومتر مربع از خاک این کشور از اشغال مزدوران سعودی آزاد شده است.

به گزارش پارس تودی، "یحیی السریع"  امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس خبری عملیات اخیر در جبهه «نِهم» در استان صنعا را "البنیان المرصوص" معرفی و اعلام کرد، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند جلوی یک طرح بزرگ خصمانه که استان "صنعا" یمن را هدف گرفته بود، بگیرند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد، نیروهای یمنی در یک پاتک، موفق به پاکسازی تمام مناطق در جبهه «نِهم» و وارد کردن خسارات سنگین به دشمن شده‌اند.

"یحیی السریع" گفت: «نیروهای ما در پی فروپاشی نیروهای دشمن به پیشروی خود تا غرب شهر مأرب ادامه دادند و چند شهر در استان‌های مأرب و الجوف را آزاد کردند». 

السریع ادامه داد، در این عملیات هزاران نفر از نیروهای دشمن کشته، زخمی یا اسیر شده‌اند و 17 تیپ نظامی و 20 گردان ائتلاف سعودی از بین رفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد :«دو تیپ در منطقه به اصطلاح سوم از صرواح به سمت مأرب و سه تیپ در منطقه به اصطلاح ششم در الجوف نابود شدند».

وی افزود، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در راستای دستور فرماندهی خود اجازه داده‌اند صدها نفر از نیروهای دشمن فرار کنند. 

السریع همچنین خاطرنشان کرد، نیروهای یمنی «با تعداد زیادی موشک و پهپاد تاسیسات شرکت ملی نفت عربستان "آرامکو" در جیزان، فرودگاه ابهاء و پایگاه "ملک خالد" در منطقه "خمیس مشیط" در استان "عسیر" و اهداف حساس دیگر در عمق عربستان سعودی را هدف قرار داده‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به  اقدام "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در رونمایی از "معامله قرن" نیز بر همبستگی کامل ملت یمن با ملت فلسطین در مقابله با این «توطئه آمریکایی اسرائیلی» تأکید کرد.

117

بیشتر بخوانید:

خسارت سنگین مزدوران سعودی در منطقه "فرضه‌نِهم" یمن+ ویدیو

تاکید یمن بر مقاومت در برابر تجاوزگری ائتلاف سعودی

رونمایی ترامپ از طرح معامله قرن؛ اثبات سرسپردگی به رژیم صهیونیستی/ تحلیل

طرح شیطانی «معامله قرن» هرگز تحقّق نخواهد یافت

 

کامنت