بهمن 26, 1398 20:31 Asia/Tehran [Updated: بهمن 26, 1398 20:37 Asia/Tehran]
  • فعالان حقوق بشری بحرین: اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه هولناک است

فعالان حقوق بشری بحرین اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه ضد مردم این کشور را هولناک توصیف کردند.

به گزارش پارس تودی، شماری از فعالان حقوق بشری بحرین اعلام کردند، رژیم آل خلیفه کارگزار دولت آمریکا در بحرین است و هیچ مشروعیتی در بین مردم این کشور ندارد.

 فعالان حقوق بشری بحرین همچنین تاکید کردند، رژیم آل خلیفه به خاطر ترس از ملت خود می کوشد تا پیش از خروج آمریکا از منطقه، خود را به رژیم اشغالگر قدس نزدیک تر سازد.

فعالان رسانه ای بحرین نیز اعلام کردند، انقلاب مردم بحرین بسیاری از طرحهای رژیم آل خلیفه از جمله تشدید اقدامات امنیتی برای سرکوب بیشتر مردم را به شکست کشانده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 صحنه  انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند، اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم بحرین شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

رژیم آل خلیفه  تاکنون  بیش از 11 هزار شهروند بحرینی را به اتهام‌های واهی بازداشت و با سلب تابعیت از کشور اخراج کرده است.

116

بیشتر بخوانید:

نهمین سالگرد قیام 24 فوریه در بحرین؛ روند افزایشی خشونت حکومتی/ تحلیل

 درخواست جمعیت الوفاق بحرین برای آزادی دو زندانی زن بحرینی

کلیدواژه