اسفند 16, 1398 09:21 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1398 09:28 Asia/Tehran]
  • بشار اسد: عملیات ارتش سوریه ضد اشغالگران آمریکایی به زودی آغاز می‌شود

رئیس‌جمهور سوریه بابیان اینکه ترکیه به توصیه آمریکا تمام توان خود را برای جلوگیری از آزادسازی «ادلب» به کار گرفته است، تاکید کرد: پس از «ادلب» عملیات ارتش سوریه ضد اشغالگران آمریکایی در شرق کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش پارس تودی، «بشار اسد» در گفت‌و‌گو با شبکه روسیه 24، گفت: هیچ دشمنی میان مردم سوریه و ترکیه وجود ندارد و اگر «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه دست از حمایت از تروریسم بردارد، روابط دو کشور به روال عادی باز خواهد گشت.

بشار اسد آزادسازی ادلب را  الویت اصلی  دانست و افزود: در صورت آزادسازی ادلب، ارتش به سمت آزادسازی تمامی مناطق شرق سوریه که مردم آن منطقه خشم زیادی نسبت به حضور اشغالگران آمریکایی‌ دارند، پیش خواهد رفت.

رئیس جمهوری سوریه گفت: آمریکا و تروریست‌های حامی این کشور چاه‌های مهم نفتی سوریه را به اشغال خود در آورده‌اند.

اسد با اشاره به حمایت‌های ایران و روسیه ازکشورش تصریح کرد: دمشق وقت خود را برای گفت‌و‌گو با اروپایی‌ها هدر نمی‌دهد چرا که اروپا از لحاظ سیاسی کاملا تابع آمریکا است.

سوریه در 9 سال گذشته شاهد جنگ با گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی بوده که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است. 

در حالی که ارتش سوریه در آستانه پاکسازی کامل این کشور از اشغال گروههای تروریستی است، در روزهای گذشته ارتش ترکیه با حمله به مواضع ارتش سوریه در استان ادلب، تلاش می کند تا مانع تداوم موفقیتهای این کشور در مبارزه با تروریسم شود.

116

بیشتر بخوانید:

توافق ترکیه و روسیه بر سر آتش بس در استان "ادلب" سوریه

روند آستانه؛ تنها مسیر حل بحران ادلب سوریه/ تحلیل

واکنش دمشق به سفر غیرقانونی هیأت آمریکایی به ادلب

کلیدواژه

کامنت