فروردین 10, 1399 21:06 Asia/Tehran [Updated: فروردین 10, 1399 21:17 Asia/Tehran]
  • هشدار روزنامه اسرائیلی درباره فروپاشی اقتصاد رژیم صهیونیستی به سبب کرونا

یک روزنامه صهیونیستی درباره فروپاشی و از هم گسستگی اقتصاد این رژیم به سبب پیامدهای ناشی از شیوع روزافزون ویروس کرونا هشدار داد.

به گزارش پارس تودی؛ روزنامه اسرائیلی هاآرتص امروز یکشنبه در گزارشی با هشدار درباره شیوع گسترده کرونا در سرزمین های اشغالی و ناتوانی کابینه نتانیاهو برای مقابله با این بیماری، نوشت: بستن کامل مناطق اشغالی و منع آمد و شد در صورتی که به مدت پنج هفته پیاپی ادامه یابد، منجر به کاهش میانگین 9 درصدی تولید ناخالص داخلی و در صورتی که به مدت 12 هفته ادامه یابد، منجر به کاهش 18 درصدی تولید می شود. 

بر اساس این گزارش، زیان و خسارتهای اقتصادی ناشی از چنین تصمیمی بین 140 تا 280 میلیارد شیکل(واحد پول اسرائیل) یعنی بین 30 تا 70 میلیارد دلار خواهد بود. 

در این گزارش همچنین آمده است، صدها هزار اسرائیلی به دایره بیکاری و فقر اضافه خواهند شد که خطری واقعی برای اقتصاد اسرائیل است.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص تاکید کرد، فروپاشی مالی اسرائیل مصیبت بزرگی به جا خواهد گذاشت و پیامدهای خطرناکی به همراه خواهد داشت. 

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه اعلام کرد، شمار کل مبتلایان به کرونا در سرزمین های اشغالی به سه هزار و 865 نفر رسیده است و 12 نفر جان باخته اند و 66 نفر از مبتلایان نیز در شرایط وخیمی به سر می‌برند.118

کلیدواژه

کامنت