فروردین 11, 1399 08:05 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • فرار داعشی ها از زندان تحت کنترل نیروهای مورد حمایت آمریکا در حسکه سوریه

منابع سوری از فرار شماری از تروریست‌های داعش از زندانی در شهر "حسکه"، شمال شرق سوریه، که تحت کنترل گروه‌های مورد حمایت آمریکا قرار دارد، خبردادند.

به گزارش پارس تودی، یکشنبه شب تروریست‌های زندانی در زندان "غویران" شهر "حسکه" که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مورد حمایت نظامیان اشغالگر آمریکایی قرار دارد شورش کرده وتعداد زیادی از آنها موفق به فرار از این زندان شدند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به پنج هزار داعشی از اتباع 54 کشور جهان در زندان مرکزی "غویران" زندانی هستند و کشورهای آن‌ها از پذیرش این زندانیان خودداری می‌کنند.

تروریست‌های داعش که نزد نیروهای قسد زندانی هستند در ماه مارس گذشته سه مرتبه به طور همزمان در زندان‌های مرکزی "حسکه"، زندان "الثانویه الصناعیه" و زندان شهرک "الصور" در شمال استان "دیرالزور" دست به شورش زده بودند.

این درحالیست که دولت های سوریه و روسیه روز شنبه درباره تأمین و حمایت گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه توسط آمریکا، هشدار دادند.

علی‌رغم آن‌ که آمریکا پیشتر از خروج نظامیانش از سوریه خبر داده بود، نظامیان تروریست آمریکا همچنان در بخش‌های مختلف سوریه حضور دارند و به عملیات نظامی و تأمین  و حمایت گروه‌های تروریستی ادامه می دهند.

138/117

بیشتر بخوانید:

الحشد الشعبی: آمریکا در پی بازگرداندن داعش به عراق است

کلیدواژه

کامنت