فروردین 19, 1399 23:49 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • دمشق: رفع تحریم های سوریه از سوی اروپا تنها در حد حرف است

وزارت خارجه سوریه سه شنبه شب ادعای برخی مقامات اتحادیه اروپا درباره رفع تحریم ­های سوریه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا را تنها در حد حرف دانست.

به گزارش پارس تودی، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، آنچه اروپایی ها درباره رفع تحریم های سوریه می‌گویند تنها در حد حرف است و در عمل چیزی مشاهده نشده است.

وزارت خارجه سوریه در ادامه تاکید کرد، این اظهارات، مقامات اروپایی را از مسئولیت‌شان در قبال تأثیر این تحریم ها  در جلوگیری از تلاش برای تأمین وسایل، امکانات و زیرساخت های بهداشتی لازم برای مقابله با ویروس کرونا رها نمی‌سازد.

وزارت خارجه سوریه با یادآوری تحریم­‌های ظالمانه علیه این کشور بر اهمیت لغو فوری و غیر مشروط تمامی این تحریم ها به ویژه تحری­م‌های بانکی اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تاکید کرد.

اروپا و آمریکا در سال های اخیر بارها در راستای حمایت از تروریست ها، سوریه را تحریم کرده‌اند.

"فیصل مقداد" معاون وزیر خارجه سوریه اخیرا تحریم ها را مانعی بزرگ بر سر  راه مبارزه جامعه بین الملل با ویروس خطرناک کرونا خواند و تاکید کرد، در شرایط خطرناک فعلی باید تحریم‌های «غیر انسانی» لغو شود.

تحریم‌های ظالمانه غربی ها که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم کشورهای تحت تحریم به ویژه بیماران کرونایی شده است.

117

کامنت