اردیبهشت 07, 1399 03:12 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 04:29 Asia/Tehran]
  • ارتش یمن: ائتلاف سعودی با 29 حمله، آتش‌بس خود را نقض کرده است

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از تداوم نقض آتش‌بس ادعایی ائتلاف سعودی خبر داد و گفت: این ائتلاف 29 بار مناطقی در پنج استان یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.

به گزارش پارس تودی؛ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن  شنبه‌شب در توییتی نوشت که ائتلاف متجاوز سعودی طی 24 ساعت گذشته 29 حمله هوایی به استان‌های مأرب (مرکز) و الحوف (شمال یمن) و استان‌های صعده (شمال غربی) و الضالع و صنعاء (پایتخت) انجام داده است.

سخنگوی ارتش یمن گفت که از 29 حمله هوایی 12 حمله در شهرستان مجزر، چهار حمله در شهرستان صراوح مأرب صورت گرفته است و بقیه حملات نیز در مناطق مختلف استان‌های جوف، ضالع و صعده و صنعاء به وقوع پیوسته است.

ائتلاف سعودی جمعه گذشته بعد از دو هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی یک طرفه، از تمدید یک ماهه آن خبر داد. این ائتلاف مدعی شده بود که این آتش بس در راستای کمک به تلاش‌ها برای مقابله با ویروس کرونا اعلام شده است.

به رغم این ادعای ائتلاف سعودی، مقامات یمنی این ادعا را رد کرده و گفته‌اند که حملات در 16 روز گذشته نه تنها متوقف نشده بلکه شدیدتر شده است.

درهمین حال، «محمد البُخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن تاکید کرد، چیزی به نام آتش‌ بس وجود ندارد تا عربستان سعودی آن را تمدید کند، بلکه هدف از این اعلام دروغین، زمینه‌سازی برای توجیه شکست احتمالی عربستان سعودی در مأرب است.118

کلیدواژه

کامنت