تیر 09, 1399 13:32 Asia/Tehran [Updated: تیر 09, 1399 14:52 Asia/Tehran]
  • موفقیت ارتش سوریه در عملیات پاکسازی مناطقی از دیرالزور

ایران‌پرس: ارتش سوریه از پایان موفقیت‌آمیز دومین مرحله عملیات پاکسازی مناطق بادیه در حومه حماه، حمص، رقه و دیرالزور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، ارتش سوریه روز دوشنبه درعملیات پاکسازی مناطقی از شهر دیرالزور موفق شد چند پایگاه وابسته به گروه تروریستی داعش را ویران و دهها بمب، مین و مواد انفجاری را خنثی کند.

در مرحله دوم عملیات پاکسازی ارتش سوریه، تعدادی از تروریست‌های داعشی که از مرزهای عراق به سوریه نفوذ کرده بودند، به هلاکت رسیدند.

خبر دیگر از سوریه اینکه، افراد مسلح ناشناس خط لوله انتقال نفت خام از میدان نفتی "التنک" به خط "المالح" در حومه "دیرالزور" را منهدم کردند که باعث انفجار و آتش سوزی و متوقف شدن انتقال نفت شد. 

بیشتر مناطق شرق و شمال شرق سوریه در تصرف شبه‌نظامیان کُرد موسوم به "نیروهای دموکراتیک سوریه"، تحت‌الحمایه آمریکا، قرار دارد.

در همین حال، مردم مناطق تحت تصرف نیروهای دموکراتیک با برگزاری تظاهرات اخراج نظامیان تروریست آمریکا و شبه‌نظامیان کُرد و بازگشت ارتش سوریه به این مناطق را خواستار هستند.

پایداری مردم سوریه در برابر دشمنان

معاون وزیر امورخارجه سوریه گفت، دولت و ملت سوریه در قبال توطئه دشمنان پایداری خواهند کرد.

فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه افزود، سوریه همانند ده‌ سال گذشته با توطئه‌های آمریکا در سطوح مختلف مقابله خواهد کرد و در این راه مردم سوریه در کنار دولت این کشور ایستاده‌اند.

معاون وزیر امورخارجه سوریه همچنین با اشاره به قانون تحریم آمریکا ضد سوریه موسوم به "سزار" گفت، این قانون کشورهای همسایه را نیز هدف قرار داده است و سوریه با همکاری و هماهنگی کشورهای دوست مقابل این توطئه‌ها ایستادگی می‌کند.

قانون تحریم آمریکا ضد سوریه موسوم به "سزار" دسامبر 2019 توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امضاء شد.

براساس این قانون، آمریکا درنظر دارد با اعمال تحریم‌های شدید ضد موسسات و اشخاص سوری، دولت سوریه را در تنگنا قرار دهد تا مانع همکاری این کشور و متحدانش برای بازسازی سوریه شود.

بیشتر بخوانید: 

ورود 70 کامیون آمریکایی حامل سلاح و تجهیزات به شرق سوریه

شکست تلاش‌های آمریکا برای فروپاشی نظام سوریه

مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله موشکی رژیم صهیونیستی

کلیدواژه

کامنت