تیر 18, 1399 08:02 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

ایران‌پرس: دبیرکل حزب الله لبنان، مقاومت جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا را طی چند دهه اخیر ستود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سیدحسن نصرالله سه شنبه‌شب با تحسین الگوی اقتصاد ایران تصریح کرد، این الگو موجب شده است که جمهوری اسلامی ایران به مدت 40 سال در برابر تحریم‌های گسترده و غیرقانونی آمریکا و متحدانش مقاومت کند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه ایران هم اکنون در بسیاری از صنایع مهم از جمله صنعت فضایی به پیشرفت‌های مهمی دست یافته و در  تولید مواد غذایی، بنزین، گازوئیل و برق خودکفا شده است اظهار داشت، مدل ایران در توسعه و تولید باید مورد توجه قرار بگیرد.

سیدحسن نصرالله همچنین به آمادگی ایران برای فروش فراورده‌های نفتی به لبنان با ارز ملی این کشور (لیره) اشاره کرد و گفت، این حرکت ایران یک فداکاری بزرگ است.

دولت ظالم آمریکا 

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به دخالت‌های سفیر آمریکا در بیروت در امور داخلی لبنان اشاره کرد و افزود، این دولت لبنان است که سرنوشت مردم این کشور را تعیین می‌کند نه سفیر آمریکا یا وزارت خارجه این کشور.

سیدحسن نصرالله با محکوم کردن دخالت‌های آمریکا در امور داخلی لبنان خطاب به مقامات آمریکایی گفت، سیاستی که شما علیه لبنان به کار می‌برید از تنش‌آفرینی گرفته تا محاصره و تحریم نمی‌تواند لبنان و مقاومت این کشور را تضعیف کند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار کرد، امروز در جهان وحشی‌تر و ظالم‌تر از دولت آمریکا وجود ندارد. 

توطئه الحاق کرانه باختری 

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین درباره مساله فلسطین اظهار کرد، خطرناک‌ترین مسئله‌ای که درحال حاضر در جریان است مسئله الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به رژیم اشغالگر است و ملت فلسطین در این رویارویی با همه گروه‌ها و نیروهای خود تنها ایستاده است.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد، نتیجه این توطئه خطرناک نه فقط فلسطین و ملت فلسطین را هدف قرار می‌دهد، بلکه یکی از پیامدهای آن، خطرناک‌ترین پیامدی خواهد بود که لبنان را هدف قرار داده است. 

بیشتر بخوانید: 

تاکیدات حسن نصرالله در تبیین موقعیت امروز مقاومت

سید حسن نصرالله: با صبر می‌توان بر کرونا و دشمن صهیونیستی پیروز شویم

کلیدواژه

کامنت