شهریور 27, 1399 18:00 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1399 18:24 Asia/Tehran]
  • انتقاد علمای اسلامی از عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی

مردم و علمای کشورهای اسلامی ضمن اعلام مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، این اقدام را خیانت به مسلمانان جهان دانستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دهها روحانی بحرینی امروز پنج شنبه در بیانیه ای ضمن اعلام مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از ملت فلسطین و حق آنها در بازپس گیری کامل اراضی و حقوقشان اعلام کردند.

روحانیون بحرینی تاکید کردند، قدس متعلق به مسلمانان است و یهودی سازی حتی یک وجب از خاک قدس جایز نیست و کسی حق تعرض به اصول و آرمان مسلمانان را ندارند. 

«انجمن علمای یمن» نیز با انتقاد از امضای توافقنامه های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، این توافقنامه ها را خیانت به امت اسلام دانستند.

انجمن علمای یمن اعلام کرد، تلاش هایی که برای توجیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی صورت می گیرد نشان دهنده نادانی، حماقت و ذلت کسانی است که به دنبال این اقدامات هستند.

«مجمع فقه عراق» نیز در بیانیه ای اعلام کرد، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به نفع دشمنان است و باعث پیشی گرفتن مصالح آنها بر مصالح مسلمانان می شود.

بحرین و امارات روز سه شنبه (15 سپتامبر) در کاخ سفید توافق سازش با رژیم صهیونیستی را امضا کردند. در این مراسم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای خارجه امارات و بحرین حضور داشتند.

117

بیشتر بخوانید:

ایستادگی مردم بحرین در کنار ملت فلسطین

تظاهرات مردم بحرین در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

کلیدواژه