شهریور 30, 1399 20:24 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • احیای نقش نیروهای زمینی ائتلاف سعودی در یمن

برخی منابع آگاه از توافق فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز سعودی با امارات برای احیای نقش نیروهای زمینی در یمن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مطلق بن سالم بن مطلق الأزیمع»، نایب رئیس ستاد مشترک ارتش سعودی و فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف ضد یمن در دیدار با «صالح العامری» فرمانده نیروهای زمینی امارات در «ریاض»، با او درباره احیای همکاری نظامی دوجانبه در یمن به ویژه در بخش غربی منطقه دریای سرخ توافق کرده است.

به گفته این منابع، «الأزیمع» و «العامری» نحوه همکاری در دو سطح لجستیکی و اطلاعاتی به منظور ممانعت از تسلط  نیروهای انصارالله بر استان مأرب یمن را بررسی کرده و تمامی افسرانی را که در ایجاد بی‌اعتمادی در روابط دوطرف نقش داشته ‌اند را برکنار خواهند کرد.

«فهد بن ترکی بن عبدالعزیز» فرمانده سابق ائتلاف سعودی ۳۱ اوت گذشته  بنا به دستور شاه سعودی از منصب خود برکنار شد. به گفته برخی منابع ، فهد در زمینه همکاری میدانی با فرماندهان نیروهای زمینی اماراتی کوتاهی کرده است.

براساس این گزارش،پس از دیدار «الأزیمع» و «العامری»، بالگردهای سعودی و اماراتی چندین پایگاه انصارالله در استانهای مأرب و الجوف یمن  را هدف قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

تاکید انصارالله یمن بر نقش مخرب رژیم سعودی و امارات در منطقه

2 هزار روز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن

سلاح‌های آمریکایی- انگلیسی، عامل تداوم جنگ در یمن

 

 

کلیدواژه

کامنت